emui

Huawei potvrdzuje: Android 10 je dostupný pre ďalšie zariadenia aj na Slovensku!

Spoločnosť Huawei rozposiela operačný systém Android 10 s najnovším užívateľským prostredím EMUI 10 do ďalších zariadení. 

Spoločnosť Huawei rozposiela operačný systém Android 10 s najnovším užívateľským prostredím EMUI 10 do ďalších zariadení. 

Android 10 s EMUI 10 dostali ako prvé vlajkové lode Huawei P30 a P30 Pro. Teraz prišiel rad na smartfóny Huawei P30 lite, Mate 20 Pro, Mate 20, Mate 20X 5G, P smart 2019 a Nova 5T.

Výrobca nás informoval, že sa aktualizácia týka aj našich končín, teda zákazníkov zo Slovenska. Aktualizácia nesie číselné označenie 10.0.0.168 a stiahnuť sa dá cez aplikáciu HiCare. Vybavený je ňou každý smartfón Huawei, poprípade sa dá stiahnuť z obchodu Google Play.

emui 10

Dostupnosť aktualizácie potvrdzujeme na zariadení Mate 20 Pro, ktorý bol zakúpený mimo kapacít operátorov. Softvérový balíček je poriadne objemný. Má 4,5 GB. Napriek tomu je možné, že niektorí užívatelia budú musieť na dostupnosť aktualizácie ešte chvíľu čakať, keďže sa zvykne šíriť v tzv. dávkach.

Výrobca zároveň pripomenul, že sa zoznam kompatibilných zariadení bude rozširovať. Konkrétnejší však nebol. Ak ste aktualizáciu obdržali, spätnú väzbu môžete zanechať v diskusii pod článkom.

Total
10
Zdieľaní