gmail

Gmail konečne umožňuje odosielať emaily ako prílohy

Jedna z najobľúbenejších emailových služieb opäť rozširuje škálu svojich schopností. Do príloh totiž po novom máte možnosť pridať aj iné emaily.

Jedna z najobľúbenejších emailových služieb opäť rozširuje škálu svojich schopností. Do príloh, ktoré môžete odoslať spolu s emailom, totiž po novom máte možnosť pridať aj iné emaily bez toho, aby ste si ich museli predtým stiahnuť, píše FoneArena.

Táto možnosť sa objavila už aj v prostredí konkurenčnej služby Outlook. Od používateľov získavala len pozitívne ohlasy, čo bolo podnetom pre spoločnosť Google, aby ju zakomponovala do svojho G Suite.

V praxi funkcia funguje tak, že emaily v prílohe budú odosielané ako súbory typu .eml. Prijímateľovi, ktorý prílohu obdrží, sa po jej otvorení zjaví nové okno s konkrétnym emailom. Ako odosielateľ môžete emaily vyberať po jednom alebo ich označiť viacero naraz.

Zdroj: FoneArena

Funkcia sa bude sprístupňovať pre všetky edície G Suite v priebehu nasledujúceho mesiaca. Či ju už máte, zistíte tak, že sa vám v prostredí menu (tri bodky) objaví možnosť “Forward as attachment” (odoslať ako prílohu).

TIP REDAKCIE
SpaceX píše históriu: Do vesmíru vynesie doposiaľ najťažší satelit!