38-palcový displej

Televízor v aute: Nový Cadillac Escalade ponúkne šialený 38″ OLED displej

Americká automobilka Cadillac prezradila kľúčovú súčasť výbavy nadchádzajúceho SUV Escalade. Verzia pre rok 2021 príde s ozrutným zobrazovacím panelom.

Americká automobilka Cadillac prezradila kľúčovú súčasť výbavy nadchádzajúceho SUV Escalade. Verzia pre rok 2021 príde s ozrutným zobrazovacím panelom, ktorý poteší nejedného milovníka moderných technológií.

Palubný displej porastie až na 38 palcov, pričom sa má rozprestierať od ľavej strany palubnej dosky až k jej stredu. Šofér tak bude mať k dispozícii všetky dôležité informácie na jednej obrazovke.

Na novinku upozornil web The Verge.

Cadillac rovnako prezradil, že displeji zobrazí až 2x väčšiu hustotu pixelov ako v prípade 4K televízorov. Nepôjde však o klasický LCD typ, ale pokročilejšiu OLED alternatívu so zaobleným tvarom, skvelým kontrastom, reálne vyzerajúcou čiernou, obrovskou farebnou paletou a skvelou energetickou efektivitou.

Predstavenie Cadillac Escalade

Nič viac v týchto dňoch nevieme. K podrobnejším informáciám, ktoré súvisia s používateľským prostredím operačného systému, sa dostaneme až počas nadchádzajúceho oficiálneho predstavenia. K tomu dôjde vo februári. Predaj populárneho SUVčka Cadillac Escalade odštartuje koncom roka 2020.

TIP REDAKCIE
Neznášajú Teslu? Idioti škodia elektromobilom, takáto podlosť sa často nevidí

Sú aj väčšie displeje

38-palcový panel v interiéri novinky je možno obrovský, no určite nie najväčší. Prekonáva ho napríklad taký pick-up na elektrinu z dielne ambiciózneho start-upu BYTON, pretože dostal do výbavy až 48-palcovú obludu. Tak či tak ale máme česť s niečím, čo je dnes ešte stále považované za príliš futuristické.