ZSSK nasadzuje nový web! Počítajte s krátkodobým obmedzením služieb

Cena - 82 500 €.

2

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) dnes spúšťa novú internetovú stránku, ktorá bude sídliť na doméne www.zssk.sk. Web prešiel modernizáciou, je responzívny a obsahuje mnohé technologické vylepšenia. 

Aspoň tak o ňom informuje oficiálna správa zverejnená v sekcii aktualít na stránke slovakrail.sk. Nová stránka je postavená na redakčnom systéme Wordpress, pričom bola upravená tzv. na mieru podľa požiadaviek kritérií ZSSK.

zssk
Foto: slovakrail.sk

S nasadzovaním nového webu je spojené krátkodobé obmedzenie predajných služieb a výpadky starej stránky. Práce sa začnú dnes, teda v piatok 22. 11. 2019 o 17:00, predpokladané ukončenie bude o 21:00 v rovnaký deň.

Prepravca informuje, že cena nového webu je nižšia, s akou sa pôvodne počítalo. Cena finálneho riešenia bola po dohode zmluvných strán znížená zo 121 000 € na 82 500 €. Dodávateľom je spoločnosť TRIONYX z Banskej Bystrice. V súčasnosti web zssk.sk navštevuje 650 000 unikátnych návštevníkov.

web
Foto: slovakrail.sk

Najviac sa zaujímajú o vlaky InterCity, prepravu bicyklov, zvierat a batožín a o bezplatnú dopravu pre študentov. Tvorcovia stránku pripravili v spolupráci so zástupcami slabozrakých a nevidiacich s cieľom prispôsobiť ju pre čítačky obrazoviek.

Vedúca tímu rozvoja a správy Alena Mižíková hovorí o novom intuitívnom vyhľadávaní v ktorejkoľvek časti webu, čo má podstatne zjednodušiť a zrýchliť samotné vyhľadávanie, ale aj orientáciu na stránke.

zssk
Foto: slovakrail.sk

Nový web zároveň prináša automatické informácie o otváracích hodinách, ktoré sa doteraz spracovávali ručne, niekoľkokrát za deň. Nechýbajú tiež informácie o polohe a meškaní vlaku. V budúcnosti chce prepravca doplniť aj samoobslužné generovanie potvrdení o meškaní vlaku.

Nový web je prevádzkovaný na IT infraštruktúre ZSSK, odkiaľ čerpá dáta z prevádzkových a predajných informačných systémov. Kompletné informácie o novom webe nájdete v správe na adrese slovakrail.sk.

tipy na vylerty
Foto: slovakrail.sk

Prezentácia funkcionality a vylepšení je jedna vec, praktické skúsenosti zase druhá. Preto v najbližších hodinách navštívte adresu zssk.sk a dajte prepravcovi vedieť, ako ste s novým webom spokojní.

TIP REDAKCIE
Počítač za obličku: Cena nového MacBook Pro so 4 TB SSD ti vyrazí dych

Konštruktívnu spätnú väzbu Železničná spoločnosť Slovensko očakáva na novo zriadenej e-mailovej adrese web.podnety@slovakrail.sk.