ZSSK nasadzuje nový web! Počítajte s krátkodobým obmedzením služieb

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) dnes spúšťa novú modernizovanú internetovú stránku, ktorá bude sídliť na hlavnej doméne www.zssk.sk.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) dnes spúšťa novú internetovú stránku, ktorá bude sídliť na doméne www.zssk.sk. Web prešiel modernizáciou, je responzívny a obsahuje mnohé technologické vylepšenia. 

Aspoň tak o ňom informuje oficiálna správa zverejnená v sekcii aktualít na stránke slovakrail.sk. Nová stránka je postavená na redakčnom systéme Wordpress, pričom bola upravená tzv. na mieru podľa požiadaviek kritérií ZSSK.

zssk
Foto: slovakrail.sk

S nasadzovaním nového webu je spojené krátkodobé obmedzenie predajných služieb a výpadky starej stránky. Práce sa začnú dnes, teda v piatok 22. 11. 2019 o 17:00, predpokladané ukončenie bude o 21:00 v rovnaký deň.

Prepravca informuje, že cena nového webu je nižšia, s akou sa pôvodne počítalo. Cena finálneho riešenia bola po dohode zmluvných strán znížená zo 121 000 € na 82 500 €. Dodávateľom je spoločnosť TRIONYX z Banskej Bystrice. V súčasnosti web zssk.sk navštevuje 650 000 unikátnych návštevníkov.

web
Foto: slovakrail.sk

Najviac sa zaujímajú o vlaky InterCity, prepravu bicyklov, zvierat a batožín a o bezplatnú dopravu pre študentov. Tvorcovia stránku pripravili v spolupráci so zástupcami slabozrakých a nevidiacich s cieľom prispôsobiť ju pre čítačky obrazoviek.

Vedúca tímu rozvoja a správy Alena Mižíková hovorí o novom intuitívnom vyhľadávaní v ktorejkoľvek časti webu, čo má podstatne zjednodušiť a zrýchliť samotné vyhľadávanie, ale aj orientáciu na stránke.

zssk
Foto: slovakrail.sk

Nový web zároveň prináša automatické informácie o otváracích hodinách, ktoré sa doteraz spracovávali ručne, niekoľkokrát za deň. Nechýbajú tiež informácie o polohe a meškaní vlaku. V budúcnosti chce prepravca doplniť aj samoobslužné generovanie potvrdení o meškaní vlaku.

Nový web je prevádzkovaný na IT infraštruktúre ZSSK, odkiaľ čerpá dáta z prevádzkových a predajných informačných systémov. Kompletné informácie o novom webe nájdete v správe na adrese slovakrail.sk.

tipy na vylerty
Foto: slovakrail.sk

Prezentácia funkcionality a vylepšení je jedna vec, praktické skúsenosti zase druhá. Preto v najbližších hodinách navštívte adresu zssk.sk a dajte prepravcovi vedieť, ako ste s novým webom spokojní.

Konštruktívnu spätnú väzbu Železničná spoločnosť Slovensko očakáva na novo zriadenej e-mailovej adrese web.podnety@slovakrail.sk.