14-ročná Američanka prišla na spôsob, ako sa zbaviť slepého bodu v interiéri auta

Perfektný nápad.

1
Toto je výsledok
Toto je výsledok

Používateľov automobilov trápi hneď niekoľko slepých bodov, ktoré im komplikujú riadenie. Mladá Američanka sa preto rozhodla, že príde na spôsob, ako tento problém aspoň čiastočne vyriešiť. A podarilo sa. Potrebovala však pomoc projektoru, web kamery a 3D tlačiarne.

Len 14-ročná Alaina Gassler zo štátu Pensylvánia si vďaka svojmu praktickému nápadu vyslúžila pozornosť odborníkov aj médií z viacerých kútov sveta. Ak z neho bude jedného dňa realita, môže zachrániť nejeden život. Ako to ale vôbec celé funguje?

Vynález je zameraný na elimináciu slepých bodov, ktoré spôsobujú predné piliere strechy. Preto sa vyžaduje projektor vrátane web kamery. Jedno zariadenie zachytáva okolie automobilu a druhé premieta zachytené okolie na vnútornú stranu stĺpikov, aby tak bolo vidieť aj to, čo za bežných okolností šofér nevidí.

Viac detailov nájdete na fotografii vyššie alebo videu nižšie.

Aby Alaina mohla prispôsobiť premietaný obraz tvaru a polohe pilierov, potrebovala asistenciu trojrozmernej tlačiarne, prostredníctvom ktorej vzniklo hneď niekoľko na mieru vytlačených súčiastok. Bez nich by to ani zďaleka nevyzeralo tak skvele, ako to vyzerá v týchto dňoch.

Ako píše TechSpot, projekt ambicióznej vynálezkyne uzrel svetlo sveta počas nedávnej vedecko-inovačnej súťaže Broadcom MASTERS, kde žal úspech za úspechom.