Render skladacieho telefónu od Xiaomi

Skladací smartfón s päticou vysúvacích fotoaparátov? Aj na tomto môže pracovať čínske Xiaomi

8. novembra bol zverejnený nový patent spoločnosti Xiaomi. Už na prvý pohľad je zreteľné, že ide o skladací smartfón vybavený hneď piatimi fotoaparátmi.

Čerstvá novinka Mi CC9 Pro sa okrem iného vyznačuje aj skvelou kombináciou až piatich fotoaparátov. Presne týmto istým počtom snímačov môže disponovať aj zatiaľ neznámy skladací smartfón, ktorý sa objavil na patente podanom čínskou spoločnosťou Xiaomi.

Ako píše web gizmochina.com, 8. novembra bol zverejnený nový patent, ktorý si podala spoločnosť Xiaomi. Už na prvý pohľad je zreteľné, že ide o skladací smartfón vybavený hneď piatimi vysúvacími fotoaparátmi. Tie však budú slúžiť nielen ako zadné, ale aj ako selfie snímače, a to v závislosti od toho, ako budete smartfón v danom momente držať.

Zdroj: tigermobiles.com

Záhadné skladacie zariadenie sa podľa zverejnených snímok nebude skladať do seba, ale presne naopak. A to je v kombinácii s vyššie spomenutými fotoaparátmi to jediné, čo nám patent momentálne dokáže prezradiť.

Je dôležité poznamenať, že finálny produkt, teda ak sa ho niekedy vôbec dočkáme, sa môže od nižšie uvedených snímok značne odlišovať. Všetko teda odporúčame brať s menšou rezervou.

TIP REDAKCIE
RTX 4000: Nová generácia grafík príde skôr. V prvých PC sa môžu objaviť už v júli