Samsung chce ponúknuť lacnejšie zariadenia. Časť telefónov si má nechať vyrobiť v Číne

Ak chce Samsung úspešne konkurovať Huawei či Xiaomi, musí sa snažiť. Toto je jeho najnovšie riešenie.

1
galaxy A8s

Samsung ako najväčší výrobca smartfónov na svete čelí obrovskému tlaku zo strany čínskych výrobcov. XiaomiHuawei pripravujú čoraz kvalitnejšie zariadenia za prijateľné ceny, čo sa páči nejednému záujemcovi. Samsung sa rozhodol reagovať drastickým krokom, informovala agentúra Reuters.

Podľa dostupných informácií má Samsung zadať výrobu až pätiny zariadení spadajúcich hlavne do radu Samsung Galaxy A čínskym spoločnostiam. Hovorí sa až o 60 miliónoch kusoch z celkového počtu 300 miliónov.

Podobné praktiky sú vo svete smartfónov viac než bežné. Samsung už služby externej spoločnosti Wingtech využil aj v minulosti. Telefóny si okrem toho nechávajú vyrábať aj spoločnosti ako Huawei, Xiaomi či Oppo. Azda najznámejšou firmou, ktorá výrobu outsourcuje v zahraničí je Apple. Väčšinu iPhonov totiž vyrába firma Foxconn.

Cieľom Samsungu je znížiť výrobné náklady, čo mu môže pomôcť pri znižovaní cien smartfónov, resp. zachovaní marže. So zadávaním výroby externým firmám sú spojené aj riziká. Tým najhlavnejším je pochopiteľne možnosť zníženia kvality pri výrobe. Samsung tak bude musieť dbať na to, aby vyrobené kusy spĺňali všetky štandardy.

Smartfóny vyrobené externými firmami by sa mali objaviť hlavne v Južnej Amerike a juhovýchodnej Ázii.