Monopoly: Klasická stolová hra bude dostupná pre Android a iOS

1
monopoly
William Warby/Flickr

Monopoly patria medzi najznámejšie spoločenské stolové hry na svete, ktorú si aspoň raz za život zahral snáď každý. Kto nie, aspoň o nej minimálne počul. Hru si ešte v roku 1935 patentoval vynálezca Charles Darrow.

Hra Monopoly existuje vo viac ako 300 rôznych verziách a čoskoro sa k nim pridajú ďalšie dve, digitálne. Jedna bude dostupná pre platformu Android a druhá pre iOS. AndroidPolice píše, že sú obe hry už dostupné v obchodoch s aplikáciami.

Stiahnuť sa ale nedajú. Vývojári sprístupnili systém predbežnej registrácie. Vďaka nemu dostanú záujemcovia upozornenie hneď, ako bude hra oficiálne dostupná. Presný dátum sprístupnenia nie je známy, no čakať by sme nemali dlho.

monopoly
Foto: Google Play

Monopoly pre mobilné zariadenia privedie k životu spoločnosť Marmalade Game Studios, a to na základe licencie spoločnosti Hasbro, ktorej hra patrí. Hra bude obsahovať hneď niekoľko herných možností.

Samozrejmosťou je ekonomické zápolenie pre viacerých hráčov. Na jednom zariadení môžu hrať súčasne až štyria hráči. Okrem toho bude k dispozícii online režim, kde si zmeriate sily s hráčmi z celého sveta.

Zaujímavo môže vyzerať Quick Mode. Zrýchlenú a zjednodušenú hru budú môcť hráči dokončiť za jednu hodinu, šikovní aj za menej. Hra v tomto prípade skončí vtedy, ak jeden z hráčov zbankrotuje. Vyhrá ten, ktorý má najviac prostriedkov.

monopoly
Foto: Google Play

Podľa Apple App Store bude hra stáť 3,99 USD. Je možné, že bude zároveň súčasťou predplatenej služby Apple Arcade. Okrem toho v hre nájdeme mikro transakcie. Priebeh hry ale neovplyvnia. Týkať sa budú zväčšia zmien vzhľadu hry a podobných prvkov.

Možno si spomínate, že mobilné Monopoly už existovali. V roku 2011 ich vydala spoločnosť Electronic Arts. Adaptácia ale pred pár rokmi z obchodov zmizla, za čím zrejme stojí skončenie platnosti licencie, na základe ktorej bolo možné značku Monopoly používať.

TIP REDAKCIE
Kórea zbrojí: Samsung by mal predstaviť nové low-end telefóny s veľkými batériami

Snáď bude nová verzia hry od Marmalade Game Studios vydaná ešte pred koncom roka. Počas dlhých zimných večerov môže dobre zabaviť celú rodinu a priateľov.