Hodinky Fitbit dostanú veľkú aktualizáciu, pribudne inteligentný budík a ďalšie funkcie

FitbitOS 4.1.

0
Fitbit Ionic
Fitbit Ionic

Spoločnosť Fitbit, ktorú prednedávnom prevzal Google za 2,1 miliardy dolárov, si pre svojich zákazníkov pripravila veľkú aktualizáciu. Pre vybrané modely hodiniek bude k dispozícii od decembra, informuje výrobca v tlačovej správe.

Hodinky Versa, Versa Lite, Versa 2 a taktiež Ionic dostanú prostredníctvom aktualizácie funkciu inteligentného budenia. Tichý alarm začne užívateľa budiť jemnými vibráciami vo fáze ľahkého spánku. Užívateľ by sa mal vďaka tomu zobudiť sviežejší.

Inteligentné budenie sa samozrejme spustí v predstihu, ešte pred časom budenia, ktorý si nastavil sám užívateľ. Informácie o kvalite spánku budú dostupné priamo v hodinkách. Pre ich zobrazenie je teraz nutné otvoriť aplikáciu v smartfóne.

fitbit ionic
Fitbit Ionic

Softvéroví inžinieri tiež uľahčili prepínanie medzi jednotlivými widgetmi s ciferníkmi. Užívateľ už nebude musieť kvôli zmene ciferníka navštíviť App Gallery. Uloží si päť ciferníkov, ktoré môže obmieňať prakticky okamžite podľa aktuálnej nálady alebo svojho vkusu.

Rad nových funkcií pokračuje režimom šetrenia energie. Pri nízkej kapacite batérie sa režim aktivuje automaticky s cieľom predĺžiť zostávajúcu výdrž. Režim pochopiteľne vypne niektoré náročnejšie funkcie.

Noviniek je viac. Ďalšie sa však sústreďujú len na najnovší model hodiniek Fitbit Versa 2. Rozšírenia sa dočká inak okresaná funkcia vždy zapnutého displeja. Rozšíri sa ponuka ciferníkov (aj farebných), ktoré zobrazia aj štatistiky o zdraví a fyzickej aktivite.

Fitbit Versa
Fitbit Versa

Prechod medzi vždy zapnutým displejom a aktívnou obrazovkou bude prebiehať podstate rýchlejšie. Aktualizácia tak eliminuje jeden z identifikovaných nedostatkov hodiniek. Výrobca pripomína, že rozšírenie vždy zapnutého displeja bude mať len minimálny vplyv na výdrž batérie.

Poslednou zásadnou novinkou je ešte presnejšie snímanie srdcového tepu. Vývojári preto využili algoritmy poháňané strojovým učením. Hodinky Fitbit Versa 2 majú samé o sebe kvalitný snímač srdcovej frekvencie a po aktualizácii by mal byť logicky ešte lepší.

TIP REDAKCIE
Google WiFi uľahčuje život. Po novom ukazuje, ktoré zariadenia majú problémy s pripojením

Ako sme uviedli v úvode, FitbitOS 4.1 sa začne medzi užívateľmi šíriť v priebehu decembra.