V aplikácii Facebook už môžete vypnúť bodky upozornení a upraviť panel s nástrojmi

Praktické nastavenia.

0

Aplikácia sociálnej siete Facebook sa postupom času poriadne nafúkla. Obsahuje množstvo funkcií, nastavení, ale aj rôznych kategórií pre jednotlivé typy obsahu. Tie kľúčové zobrazuje hlavný panel nástrojov v hornej časti užívateľského prostredia.

Nachádza sa v ňom kategória hlavnej nástenky s novinkami, Skupiny, video sekcia Watch, bazár Marketplace a zvonček symbolizujúci všeobecné upozornenia na nový obsah. Nie každý užívateľ navštevuje všetky kategórie.

Upozornenia v podobe červených informačných bodiek, ktoré sa nad jednotlivými kategóriami zobrazujú, môžu užívateľov zbytočne otravovať. Facebook konečne umožňuje užívateľom tieto upozornenia vypnúť a zároveň odstrániť z ponuky kategórie, ktoré si neželajú, informuje techcrunch.com.

facebook
Plný panel
facebook
Panel po odstránení jednotlivých kategórií

Dobré je, že sa užívateľ kvôli takémuto prispôsobeniu nemusí prehrabávať v nastaveniach. Stačí na vybranej kategórii podržať prst a vybrať si, či chcete vypnúť bodky upozornení, alebo rovno položku odstrániť z ponuky skratiek.

facebook
Upozornení a skratiek sa zbavíte jednoducho

Nastavenia sa dajú aplikovať len na kategóriu Skupiny, Watch a Marketplace. Ak odstránite všetky, panel nástrojov sprehľadníte a možno nebudete v aplikácii tráviť tak veľa času ako doteraz.

Opätovnú aktiváciu upozornení a zobrazenie položiek vykonáte v nastaveniach v sekcii Skratky a Upozornenia.