VIDEO: Bloodhound nabral rýchlosť 800 km/h. Od cieľa má však ešte ďaleko

Ambiciózny projekt Bloodhound má za sebou ďalší dôležitý míľnik. Rovnomenné vozidlo, ktoré je jeho hlavnou podstatou, prekonalo svoj doterajší rekord.

Ambiciózny projekt Bloodhound má za sebou ďalší dôležitý míľnik. Rovnomenné vozidlo, ktoré je jeho hlavnou podstatou, prekonalo svoj doterajší rekord, pretože nabralo rýchlosť o veľkosti až 800 kilometrov za hodinu.

Ak však dosiahnutý výsledok porovnáme s tým, čo ho ešte len čaká, tak ide len o slabý odvar. Tvorcovia vozidla Bloodhound LSR chcú jedného dňa pokoriť vytýčený cieľ 1 600 km/h, informuje TechSpot.

Súčasný rekord si až do dnešného dňa drží na konte vozidlo Thrust SSC. V roku 1997 sa totiž na území americkej Nevady pohybovalo rýchlosťou viac ako 1 200 km/h. Snaha o jeho pokorenie prebehne niekedy v priebehu budúceho roka.

Motor od Rolls-Royce

O pohon vozidla Bloodhound LSR sa momentálne stará motor EJ200 od firmy Rolls-Royce, ktorý poháňa aj stíhačky Eurofighter Typhoon. Momentálne preto, lebo by mu mal už čoskoro začať asistovať hybridný raketový motor od zbrojárskej špičky Nammo zo Škandinávie. Ich vzájomnou kombináciou bude potom môcť nabrať podstatne väčšie rýchlosti ako v týchto dňoch.

TIP REDAKCIE
Motorola chystá ultimátne delo: Ponúkne 200 Mpx objektív a 125 W nabíjanie!

Testovanie, vylepšovanie a doťahovanie detailov do dokonalosti prebieha na trati, ktorá leží na africkej púšti Kalahari. Video vyššie zachytáva dosiahnutie rýchlosti 790 km/h, zatiaľ čo to nižšie okamih, kedy projekt pokoril míľnik 800 km/h.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať