Zlodej sa vlámal do spoločnosti Valve: Ukradol vybavenie za 40 tisíc, Half Life 3 nenašiel

Shawn Shaputis mal z obchodu spoločnosti Valve odcudziť veci v hodnote 40 tisíc dolárov. Medzi ukradnutý tovar vraj nepatrí len drahé vybavenie, ale aj hry

Shawn Shaputis mal z obchodu známej spoločnosti Valve odcudziť veci v hodnote 40 tisíc dolárov. Medzi ukradnutý tovar vraj nepatrí len drahé vybavenie, ale aj hry, píše tweaktown.com.

Nešlo však o jednorazovú akciu. Muž totiž kradol počas leta nie raz, ale hneď 4 či 5 krát, pričom vždy mal pripravenú svoju šikovnú taktiku. Jednoducho len zobral odpadkový kôš, prišiel ku schodom, naplnil ho vyhliadnutým vybavením a následne opustil miesto činu vo svojom aute. Žaloba naňho bola podaná v septembri.

Pre políciu je tento človek pomerne známa firma. Už sa mu totiž v minulosti podarilo ukradnúť aj dodávku od spoločnosti Fed Ex, v ktorej následne unikal pred policajtmi.

Ukradnuté veci sa Shawn údajne pokúšal po svojich akciách predávať v pobočkách reťazca GameStop. Aby sme boli konkrétnejší, medzi odcudzený tovar spadajú napríklad konzolové hry, modely konzoly Nintendo Switch, notebooky či dokonca aj maketa guľometu.

TIP REDAKCIE
Apple dostal pokutu 5 miliónov eur, nesplnil požiadavky holandského regulátora

Ako sme už naznačili vyššie, páchateľ už bol predvolaný pred súd. Ak sa dostaví a bude uznaný vinným, hrozí mu až 15 rokov za mrežami.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať