Zlodej sa vlámal do spoločnosti Valve: Ukradol vybavenie za 40 tisíc, Half Life 3 nenašiel

Hrozí mu až 15 rokov za mrežami.

0
Zdroj: TheDigitalWay - Pixabay.com

Shawn Shaputis mal z obchodu známej spoločnosti Valve odcudziť veci v hodnote 40 tisíc dolárov. Medzi ukradnutý tovar vraj nepatrí len drahé vybavenie, ale aj hry, píše tweaktown.com.

Nešlo však o jednorazovú akciu. Muž totiž kradol počas leta nie raz, ale hneď 4 či 5 krát, pričom vždy mal pripravenú svoju šikovnú taktiku. Jednoducho len zobral odpadkový kôš, prišiel ku schodom, naplnil ho vyhliadnutým vybavením a následne opustil miesto činu vo svojom aute. Žaloba naňho bola podaná v septembri.

Pre políciu je tento človek pomerne známa firma. Už sa mu totiž v minulosti podarilo ukradnúť aj dodávku od spoločnosti Fed Ex, v ktorej následne unikal pred policajtmi.

Ukradnuté veci sa Shawn údajne pokúšal po svojich akciách predávať v pobočkách reťazca GameStop. Aby sme boli konkrétnejší, medzi odcudzený tovar spadajú napríklad konzolové hry, modely konzoly Nintendo Switch, notebooky či dokonca aj maketa guľometu.

Ako sme už naznačili vyššie, páchateľ už bol predvolaný pred súd. Ak sa dostaví a bude uznaný vinným, hrozí mu až 15 rokov za mrežami.