Samsung sa poučil: Galaxy Fold 2 má doraziť s dvomi veľkými zmenami

Vertikálne skladanie?

1
Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold

Len krátko po opätovnom debute Galaxy Fold sa dozvedáme čerstvé novinky ohľadom jeho pripravovaného nasledovníka – Galaxy Fold 2. Ako už poznamenal server slashgear.com, vyzerá to, že Samsung sa svojej viery v skladacie smartfóny len tak nevzdá.

S prvým modelom série Galaxy Fold sme sa zoznámili ešte vo februári, avšak kvôli závažným problémom s displejom musel byť jeho debut posunutý. Prvý skladací smartfón značky Samsung teda „oficiálne“ vyšiel až počas minulého mesiaca.

Je to niečo, čo Samsung nechce, aby sa opakovalo. Z tohto dôvodu teda juhokórejský gigant uvažuje nad výmenou polyimidového filmu, ktorý pokrýva terajšie modely Galaxy Fold, za odolnejší Ultra Thin Glass (UTG).

Druhá veľká zmena sa má týkať spôsobu skladania. Galaxy Fold 2 sa má totiž skladať vertikálne, kvôli čomu bude disponovať aj menšou obrazovkou (6,7 palcov), ktorá bude skôr vyššia ako širšia.

Iné zdroje však tvrdia, že Samsung sa ohľadom mnohých vecí v spojitosti s Galaxy Fold 2 stále nerozhodol a že nakoniec môže na trh doraziť so skladacím smartfónom vybaveným až 8,1-palcovým displejom.

Nakoniec sa objavila aj informácia o tom, že by Samsung v Galaxy Fold 2 mohol použiť fotoaparát priamo v displeji. Tejto téme sme sa detailnejšie venovali v samostatnom článku.