Samsung v Číne zatvoril poslednú fabriku: Ročne vyrábala viac ako 60 miliónov telefónov

Gigant sa ešte v júni tohto roku rozhodol prepustiť nemalé množstvo zamestnancov, čoho cieľom malo byť zníženie produktivy tohto závodu.

Nová správa z územia Južnej Kórey naznačuje, že Samsung v Číne ukončil prevádzku svojej poslednej fabriky na výrobu smartfónov. Informáciu potvrdil server Reuters.

Fabrika svoje brány zatvorila po necelých 27 rokoch fungovania. Gigant sa ešte v júni tohto roku rozhodol prepustiť nemalý počet zamestnancov, čoho cieľom malo byť zníženie produktivity tohto závodu.

Prečo sa ale spoločnosť rozhodla učiniť tento radikálny krok?

Fabrika v meste Huizhou, ktoré spadá do provincie Kuang-tung ešte v roku 2017 vyrobila 64 miliónov telefónov, čo z celkového počtu 394 miliónov určite nebolo málo. Do minulého roka mal Samsung na území Číny dve fabriky, teraz už však nemá ani jednu. Problémová má byť veľmi silná konkurencia zo strany výrobcov ako Xiaomi, Huawei, Oppo či dokonca Apple, ktorý je veľmi obľúbený.

Samsung z Číny však neodchádza úplne. Telefóny bude predávať aj naďalej, aj keď v obmedzenom režime. Juhokórejská firma je v Číne totiž zodpovedná len za 1 % podiel na trhu.

TIP REDAKCIE
Tínedžer pomocou SIM swappingu ukradol vyše 32 miliónov € v kryptomenách

To, čo doteraz vyrábala fabrika v Huizhou budú vyrábať ďalšie fabriky, ktoré má Samsung postavené napríklad v Indii či Vietname. Pracovná sila v týchto krajinách však je v porovnaní s Čínou nižšia.

Podobné rozhodnutie nespravil len Samsung. Začiatkom roka zatvorila fabriku v Pekingu aj japonská spoločnosť Sony.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať