Ako bude fotiť Google Pixel 4? Na verejnosť uniklo niekoľko ukážkových záberov

Slušné.

0
google pixel 4
Google Pixel 4

Google Pixel 4 bude predstavený 15. októbra v americkom meste New York, kde budú samozrejme prezentované aj schopnosti duálneho fotoaparátu s pokročilým nočným režimom a ďalšími funkciami.

Server 9to5google.com získal niekoľko fotografií, ktoré boli vyhotovené smartfónom Google Pixel 4. Podľa autorov má ísť o oficiálne fotografie, ktorými bude Google prezentovať kvalitu fotoaparátov.

Tieto fotografie by sme tak mali uvidieť počas tlačovej konferencie, v reklamných kampaniach a videách. Ako na tom fotoaparát v skutočnosti bude najlepšie preukážu až následné testy, fotografie zhotovené recenzentmi a určite aj server DxOMark.

Aktuálne zverejnené snímky však naznačujú, že sa máme na čo tešiť. Výborne vyzerajú portréty, zaujímavá je taktiež astronomická fotografia, ktorá má síce ďaleko od profesionálnejšieho náradia, no na pomery smartfónu ide o pozoruhodný výsledok. Galéria fotiek pritom neobišla ani nočný režim Night Sight.

google pixel 4
Prirodzene pôsobiaci portrét zachytený predným fotoaparátom. Podľa zdroja má každá snímka len 4,5 Mpx rozlíšenie.
V tomto prípade bol portrét zachytený hlavným fotoaparátom.
Tieto fotografie vznikli podvečer, v podmienkach s mierne zhoršeným svetlom.
Night Sight. Vyzerá to, že nočný režim bude zase čarovať.
Úroveň astronomickej fotografie závisí aj od svetelného smogu, nielen od použitej techniky. Takúto fotku sa vám v meste asi spraviť nepodarí. Expozičný čas nemôže byť extrémne dlhý, keďže sa Zem točí a z hviezd by tým pádom neboli bodky, ale čiarky.
Dva zábery z blízka. Nejde však o vyslovené makro z minimálnej vzdialenosti zaostrenia.
Google Pixel 4
Fotka jedla nesmie chýbať.

Aplikácia fotoaparátu zariadenia Google Pixel 4 bude stavať na jednoduchosti používania. Z ponuky napr. zmizne manuálne ovládanie vyváženia bielej. Pribudne ale dvojitá expozícia, ktorá by mala byť veľmi užitočná.

Užívateľ by mal vedieť zhotoviť perfektnú fotku bez ohľadu na okolité osvetlenie. Pred stlačením spúšte dokáže upraviť intenzitu presvetlených miest a zároveň tieňov.

Fotografie v texte sú optimalizované. Ak si ich chcete prezrieť vo vysokom rozlíšení spolu s ďalšími zábermi, nájdete ich v galérii na webe 9to5google.com.