Porsche Taycan

Porsche zväčšuje výrobu: O nový elektromobil Taycan je veľký záujem

Nemecká automobilka Porsche oznámila, že zväčšuje kapacity fabriky, kde bude vznikať jej nový hi-tech elektromobil Porsche Taycan.

Nemecká automobilka Porsche oznámila, že zväčšuje kapacity fabriky, kde bude vznikať jej nový hi-tech elektromobil. Taycan uzrel svetlo sveta začiatkom septembra a odvtedy sa teší obrovskej pozornosti.

Renomovaný výrobca chce byť pripravený na akýkoľvek scenár. Ak dopyt po štvorkolesovej novinke v neďalekej budúcnosti neutíchne, pri súčasných produkčných kapacitách by mohol mať nemalé problémy, pretože nemusí stíhať vyrábať.

„Spoločnosť rozširuje výrobu v Zuffenhausene pre prvý iba elektrinou poháňaný športový automobil. Ide o odpoveď Porsche na veľký celosvetový dopyt po elektrickom športovom vozidle, ktoré oslávilo svoju svetovú premiéru začiatkom septembra.“

Ako informuje Electrek, súčasné kapacity fabriky v meste Stuttgart (Zuffenhausen) umožňujú ročne vyrobiť okolo 20 000 kusov. To je však vzhľadom k súčasnému záujmu pomerne slabé.

500 nových pracovných miest

Dostupné čísla tvrdia, že automobilka Porsche má momentálne na konte od 20 000 do 30 000 predbežných objednávok so zaplateným depozitom. Preto chce vytvoriť približne 500 nových pracovných miest. V opačnom prípade môžu zákazníci čakať príliš dlho a niečo také potom zahrá do karát konkurencie.

TIP REDAKCIE
Prvý smartfón s 200 Mpx objektívom môže prísť v júli. Takto bude vyzerať nová Motorola!

„Pôvodná kapacita produkcie elektromobilu Taycan dosahovala 20 000 kusov. Toto je požiadavka pre prvý rok výroby,” prezradil automobilka.

K oficiálne oznámenému zväčšeniu produkčných kapacít dôjde do konca prvého štvrťroka 2020. Vďaka tomu bude Porsche môcť prispôsobovať objem výroby aktuálnemu dopytu na spotrebiteľskom trhu.