8" disketa

Jadrové sily USA skončili s disketami. Technológia bola vraj už príliš stará

Hlavný spotrebiteľský prúd nepoužíva diskety už pomerne slušnú dobu. Strategické jadrové sily USA s nimi však i napriek tomu fungovali až do dnešných dní.

Hlavný spotrebiteľský prúd nepoužíva diskety už pomerne slušnú dobu, pretože ich nahradili pokročilejšie alternatívy. Strategické jadrové sily USA s nimi však i napriek tomu fungovali až do dnešných dní.

Takzvané 8-palcové floppy disky od tohtoročného júna nahradili „vysoko zabezpečené digitálne riešenia so solid state úložiskom“, informuje The Verge. K zmene malo pritom dôjsť ešte koncom roka 2017.

Používanie starých médií pre prenos digitálnych informácií nie je pri extrémne drahých systémoch nič výnimočné. Časté aj komplexné inovovanie stojí nemalé peniaze, preto sa s technikou i dekády nepohne. Ak je však reč o výbave armády, predovšetkým jadrových silách, nemalo by sa to brať s až tak ľahkou váhou.

Diskety boli v radoch americkej armády veľmi podstatnou súčasťou komunikačného systému SACCS (Strategic Automated Command and Control System), ktorý zabezpečuje rozposielanie rozkazov priamo na bojisko. Ak by teda niečo kvôli zastaralej technike náhodou zlyhalo, bude to mať zásadný vplyv na výsledok vojny. Fatálne následky potom ponesie kompletne celá krajina.

TIP REDAKCIE
Galaxy Unpacked 2: Samsung pozýva na ďalšie podujatie, prebehne 20. októbra

Na nevyhnutný prechod bol preto už najvyšší čas.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať