Ren Zhengfei

Šéf Huawei: USA nám pomohli, zamestnanci pracujú ešte tvrdšie

Gigant Huawei bol pri smartfóne Mate 30 Pro doslova prinútený zabudnúť na lukratívny európsky trh. Čínskej firme to však vraj neublížilo, práve naopak.

Gigant Huawei bol doslova prinútený zabudnúť na lukratívny európsky trh. Preto si u nás nemôžeme zaobstarať hi-tech smartfón Mate 30 Pro s plnohodnotným systémom Android. Čínskej firme to však vraj neublížilo, práve naopak.

Aj keď prišla o nemalé peniaze európskych spotrebiteľov, ktorí mali obavy z budúcnosti značky, jej tržby rástli.

Ako informuje web GizmoChina, Huawei si behom uplynulých 9 mesiacov medziročne polepšil príjmy o slušných 24 percent. A to najmä vďaka vyššiemu záujmu čínskych spotrebiteľov, za ktorým stojí obchodná vojna medzi USA a Čínou.

Prsty v tom ale majú aj zamestnanci giganta, pretože začali pracovať ešte tvrdšie ako doteraz. Prezradil to sám šéf a zakladateľ firmy Ren Zhengfei.

Zahraničná politika Spojených štátov amerických im vraj neublížila, ale pomohla. Tí, ktorí sa báli, že Huawei skončí, v podstate zabezpečili, že k tomu nedôjde. Strach ich motivoval k vyššej produktivite a tá sa potom odrazila na skvelých obchodných číslach.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Variant koronavírusu B.1.1.529 má až 32 mutácií: Európske krajiny zastavujú lety

Čo bude ďalej?

Budúcnosť, ktorú má Huawei pred sebou, je momentálne nejasná. Existujú tu však dve možnosti. Buď sa vráti s plnohodnotným operačným systémom Android, alebo so svojou vlastnou náhradou Harmony OS.

Ak v blízkej dobe nezačne fungovať dlhšie avizovaný licenčný systém vlády USA a Google nezíska licenciu, čínskemu gigantovi nebude zostávať iná možnosť, ako zrealizovať plán B. V takom prípade ale potrebuje trochu viac času.

Harmony OS ešte stále nie je pripravený na denno denné používanie v smartfónoch. Veci by mali byť iné až začiatkom nadchádzajúceho roka 2020, kedy bude predstavený Huawei P40 Pro. Malo by totiž ísť o prvý kúsok s alternatívnym operačným systémom.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať