AKTUALIZOVANÉ: Huawei Mate 30 Pro (ne)svitá na lepšie časy. Začal sa predávať v prvej EÚ krajine!

Huawei Mate 30 Pro zožal v Ázii obrovský úspech. Pomaly ale isto sa novinky predierajú aj do prvých európskych krajín. Prídu aj na Slovensko?

Po tom, ako Huawei zaznamenal výnimočne úspešné zahájenie predaja svojich noviniek v Číne, Malajzii a Singapure sa zariadenia radu Huawei Mate 30 pomaly ale isto predierajú aj do európskych krajín. Ako prvé ich začne predávať Rumunsko, informoval server Huawei Central.

Rumunský online obchod QuickMobile do ponuky zaradil Huawei Mate 30 v konfiguráciách 6/128 GB za 758 € a 8/128 GB verziu za 800 €. Žiadanejší Huawei Mate 30 Pro zas v konfiguráciách s 8/128 GB za 1 050 €8/256 GB za 1 150 €.

Oba smartfóny budú dostupné v štyroch farebných prevedeniach, a to v striebornom, fialovom, čiernom a zelenom. Dostupné by pritom mali byť do siedmich dní od objednania.

Očakáva sa, že Huawei predaj spustí aj v ďalších európskych krajinách. Kedy sa tak stane však momentálne nevieme. Rovnako nevieme či ide alebo nejde o predzvesť získania licencie od Google.

V Európe majú stopku. Zatiaľ

Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro boli predstavené ešte 19. septembra. Spoločnosť sa ich však celkom rozumne rozhodla zatiaľ nepredávať v krajinách, ktoré sú zvyknuté na Google služby a s nimi spojené aplikácie.

Zariadenie síce poháňa Android 10 a používateľské rozhranie EMUI 10, no nenájdete v ňom obchod s aplikáciami Google Play alebo Gmail, YouTube či Google mapy. Všetky aplikácie, ktoré na Mate 30 a Mate 30 Pro zatiaľ chcete používať si musíte stiahnuť z obchodu Huawei AppGallery.

Aktualizované 8. októbra: Od slovenského zastúpenia Huawei sme získali stanovisko, ktoré vyvracia možnosť, že by išlo o oficiálnu verziu určenú pre európske krajiny. Viac sa dozviete v samostatnom článku.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať