google pixel 4

Google nahneval ľudí: Pixel 4 nemá 3,5 mm jack, v krabičke nenájdete žiadne slúchadlá

Google sa má z hľadiska marketingu ešte čo učiť. Keď Apple predstavil iPhone bez 3,5 mm výstupu pre slúchadlá, smial sa mu.

Google sa má z hľadiska marketingu ešte čo učiť. Keď Apple predstavil iPhone bez 3,5 mm výstupu pre slúchadlá, smial sa mu. Rok na to predstavil Pixel 3 bez takéhoto portu. Tento rok je to pri Pixel 4 ešte horšie.

V krabičke Pixel 4 a Pixel 4 XL si totiž nenájdete adaptér z 3,5 mm na USB C a dokonca ani samotné slúchadlá s USB C koncovkou. Pri tak drahých zariadeniach, akými Pixely jednoznačne sú, by sme čakali aspoň jednu z týchto vecí.

Tam však škrty v rozpočte nekončia. Noví majitelia Pixel 4 a 4 XL strácajú možnosť nahrávať na Google fotky zábery v plnom, resp. vysokom rozlíšení na 3 roky, ako tomu bolo doteraz. Na výber majú možnosť nahrávať fotografie v štandardom rozlíšení (táto možnosť platí pre všetky smartfóny ktoréhokoľvek výrobcu) alebo platiť 2 € mesačne za 100 GB úložiska na Google One.

Európska cena Pixel 4 začína na 749 € (64 GB) a pokračuje až do 999 € (Pixel 4 XL 128 GB), čo v žiadnom prípade nie je málo. Amerického giganta kritizujú aj za to, že je pomaly ale isto drahší ako Apple, čo je niečo, čo by sme si nikdy nepomysleli, že napíšeme.