Drogy aj zbrane: Nemecká polícia klepla po prstoch nelegálnym e-obchodom

Projekt fungoval od roku 2013.

0
Záber z miesta činu
Záber z miesta činu

V neďalekom Nemecku sa odohrala rozsiahla policajná akcia. Cieľom miestnych autorít bolo dátové centrum v bývalom bunkri NATO, vďaka ktorému fungovalo slušné množstvo e-obchodov s nelegálnou ponukou.

Do úspešnej akcie zapojili viac ako okolo 600 policajtov, informuje TechSpot.

Problémový hardvér strážili pokročilé kamery, železné dvere a ostnaté drôty. Okrem neho tam však našli aj 59-ročného Holanďana, ktorý je podľa dostupných informácií šéfom celého projektu. Priestory dlhšie nevyužívaného bunkru má okupovať už od roku 2013.

V súvislosti s prevádzkou dátového centra bolo zatknutých 13 ľudí. Polícia v rámci akcie zabavila až 200 serverov, mobilné telefóny a veľké množstvo hotovosti.

„Museli sme prekonať nielen skutočnú, alebo analógovú, ochranu, ale aj tú digitálnu,“ uviedol na margo úspešnej akcie policajný šéf Johannes Kunz.

Vďaka projektu dokonca fungoval aj e-shop Wall Street Market, kde si záujemcovia mohli zaobstarať zbrane, drogy alebo sfalšovanú dokumentáciu. Jedna z najpopulárnejších destinácií darknetu bola ale postupom času presunutá do hardvéru iného dátové centra.