Apple môže prísť s inteligentným prsteňom: Čo všetko ponúkne Apple iRing?

Americký patentový úrad prezentuje inteligentný prsteň od Apple ako jednoduchý prsteň s displejom a dotykovými plochami, pričom ho zároveň aj schvaľuje.

Pod pojmom “inteligentný nositeľný gadget” si väčšina z nás zrejme predstaví hodinky či náramok. Nový patent spoločnosti Apple (a Echo Loop od Amazonu) však jasne naznačuje, že sa do tejto skupiny čoskoro zaradia aj prstene. Predstavujeme vám Apple iRing.

Americký patentový úrad prezentuje inteligentný prsteň od Apple ako jednoduchý prsteň s displejom a dotykovými plochami, pričom ho zároveň aj schvaľuje.

Foto: USPTO

Len ako doplnok k telefónu

Vo svojej podstate sa tento nositeľný gadget od skupiny odlišuje len svojím vizuálnym prevedením. Aby sme boli presnejší, Apple iRing bude reagovať a dotyk i hlasové príkazy, pričom bude slúžiť ako “diaľkový ovládač” pre váš iPhone či iPad. Nepôjde teda o samostatný produkt.

Apple sa rozhodol pre prsteň z jednoduchého dôvodu – ostatné gadgety môžu byť pri vykonávaní určitých aktivít nepohodlné. A v tomto má spoločnosť rozhodne pravdu, keďže prsteň na ruke nezavadzia tak ako hodinky. Všetko samozrejme závisí od toho, ako bude vyzerať finálny produkt.

Menšie rozmery však priamo ovplyvňujú veľkosť batérie a tým pádom aj výdrž celého zariadenia. Ako argument však môžeme použiť prítomnosť veľmi malého displeja, ktorý na svoju funkcionalitu nevyžaduje obrovské množstvo energie.

Schválenie patentu úradmi však nemusí znamenať, že Apple s produktom skutočne niekedy dorazí. Všetko teda ukáže len čas.

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať