AKTUÁLNE: Samsung na Slovensku spustil aktualizáciu snímača odtlačkov prstov!

Skontrolujte si Galaxy S10, S10+ či Note10 a Note10+. Možno na vás čaká aktualizácia.

1
Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10 (FOTO Lukáš Zachar)

Smartfóny radu Galaxy S10Note10 sa minulý týždeň výraznejšie zviditeľnili kvôli problému spojeného so snímačom odtlačkov prstov. Problém spočíva v tom, že ak máte na zariadeniach nainštalovaný silikónový kryt, ktorý je z vnútornej časti textúrovaný, do zariadenia sa môže dostať takmer ktokoľvek.

Samsung takéto chyby neberie na ľahkú váhu, a preto sa jeho vývojári okamžite pustili do riešenia zákernej chyby, ktorá ovplyvnila aj niektoré bankové inštitúcie. Tie dočasne zakázali funkciu prihlásenia odtlačkom prsta či dokonca zakázali využitie samotných zariadení.

Aktualizácia má len 4,2 MB
Opravuje zákernú chybu

Aktualizácia prichádza aj na Slovensko

TECHBYTE dnes ráno zistil, že aktualizácia mala doraziť aj na Slovensko. Redakčný Samsung Galaxy S10+ nás upozornil, že chce nainštalovať aktualizáciu snímača odtlačkov prstov, ktorý posúva na verziu 2.0.24.20. Aktualizačný balíček je pritom veľký len 4,2 MB, a tak sa stiahne veľmi rýchlo.

V poznámkach aktualizácie sa uvádza: „Ak používate chránič obrazovky, napríklad silikónový kryt, ktorý má na vnútornej strane textúrovaný povrch, ako odtlačok prsta sa môže rozpoznať samotná textúra, ktorá môže odomknúť váš telefón.

Samsung zároveň upozorňuje, aby ste v prípade využívania takýchto chráničov obrazovky vymazali všetky odtlačky, odstránili chránič a nanovo ich nastavili. Zmeny v autentifikačnom algoritme môžu spôsobiť, že odtlačky prstov s nasadeným chráničom obrazovky už nezaregistrujete.