VIDEO Lietajúci taxík v akcii: Takto vyzerá budúcnosť dopravy

Startup Volocopter nám predviedol jeden zo svojich lietajúcich taxíkov. Stalo sa tak v nemeckom Frankfurte, a to na mieste, kde stojí múzeum Mercedes-Benz.

Ambiciózny startup nám predviedol jeden zo svojich funkčných lietajúcich taxíkov. Stalo sa tak v nemeckom Frankfurte, a to na mieste, kde stojí múzeum firmy Mercedes-Benz. Do Volocopter totiž investoval aj Daimler.

Nápad startupu tkvie v zjednodušení cestovania naprieč mestom. Keďže jeho taxík dokáže lietať z jedného miesta na druhé, zákazníci už nemusia čakať v zápche. Stačí len nasadnúť a o všetko ostatné sa postará autonómny systém, ktorý má za úlohu riadiť nezvyčajný dopravný prostriedok.

Ako už bolo spomínané, do začínajúcej firmy Volocopter investoval aj nemecký gigant Daimler (majiteľ značky Mercedes-Benz), preto už nehovoríme iba o renderoch alebo vízii. Išlo o sumu až 25 miliónov eur.

Veľký dron s dvomi sedadlami

Ako je príležitosť vidieť na videu vyššie, taxík pripomína malú helikoptéru. Chýba mu však klasická vrtuľa, ktorú nahradilo niekoľko menších. O pohon sa tu stará elektrická energia, takže by ste spaľovací motor hľadali márne. V útrobách je umiestnených 18 elektromotorov aj 9 batérií.

TIP REDAKCIE
BLESKOVÁ SPRÁVA: Slovenská pošta upravuje doručovanie zásielok a balíkov! Takto to bude po novom fungovať

Volocopter

Volocopter

Volocopter

Ako informuje Electrek, dopravný prostriedok pozostáva z podobných technológií, aké za bežných okolností nájdeme v komerčných dronoch. Preto netreba hneď očakávať zázračnú technickú špecifikáciu. Maximálna rýchlosť momentálne dosahuje 100 km/h a maximálny dojazd 27 kilometrov.

Nezvyčajná taxi služba od startupu Volocopter by mohla začať fungovať buď v roku 2020 alebo o rok neskôr. Prvou krajinou bude podľa všetkého Nemecko.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať