AKTUÁLNE: Tesla sa stala hodnotnejšou firmou než Daimler (Mercedes-Benz)

Po tom ako Tesla minulý mesiac pokorila BMW sa jej teraz rovnaký kúsok podaril so spoločnosťou Daimler materskou spoločnosťou Mercedes-Benz.

Po tom ako Tesla minulý mesiac pokorila BMW sa jej teraz rovnaký kúsok podaril so spoločnosťou Daimler materskou spoločnosťou Mercedes-Benz. Tesla momentálne patrí medzi najhodnotnejších výrobcov, minimálne čo sa trhovej kapitalizácie týka.

Porovnanie s ostatnými automobilkami pri Tesle nie je celkom jednoduché, keďže firma podniká nielen vo výrobe elektromobilov, ale aj v iných odvetviach, najmä v energetike. Aj napriek však tomu najviac zárobkov generuje práve výroba elektromobilov.

Tesla nedávno začala vyrábať aj elektrické kamióny radu Semi, vďaka čomu je porovnanie s Daimlerom o to lepšie, resp. presnejšie. Veľkú časť nemeckej automobilky tvorí práve výroba nákladných áut.

Aktuálna trhová kapitalizácia Daimleru momentálne dosahuje 62,89 miliardy dolárov.

Americkej spoločnosti sa Daimler podarilo prekonať ešte včera, a to aj napriek tomu, že Daimler je zodpovedný za výrobu podstatne väčšieho počtu vozidiel. Budúcnosť Daimleru závisí práve od elektromobilov, v ktorých je Tesla ako doma. Jeho akcie klesajú hlavne kvôli obavám investorov z budúcnosti dieslových agregátov,  ktoré poháňajú veľkú časť vyrobených vozidiel.

TIP REDAKCIE
Oprávnenia aj widgety: Google prináša do Android smartfónov nové funkcie
Tesle sa darí. Jej trhová kapitalizácia momentálne dosahuje 63,18 miliardy dolárov.

Minulý rok preto Daimler oznámil, že do elektrifikácie svojho portfólia vrazí 1 miliardu dolárov, na čo zareagoval aj šéf Tesly, Elon Musk. Ten predstaviteľom nemeckého giganta odkázal, že im pri tejto čiastke na konci „chýba nula“.

Neskôr však Daimler upresnil, že do roku 2022 vyrobí 10 rôznych modelov elektromobilov, pre ktoré vyčlení 11 miliárd dolárov. Prvý elektromobil nemeckého výrobcu, Mercedes-Benz EQC sa začne vyrábať už budúci rok. Zároveň nie je vylúčené, že Tesla a Mercedes-Benz začnú opäť spolupracovať. Uvidíme ako to dopadne, no už teraz je jasné, že automobilový trh čaká poriadne zemetrasenie.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať