Porsche Taycan

USA opäť prekvapujú: 4 z 10 Američanov si myslia, že elektromobily poháňa benzín

Automobilka Ford prezradila, že veľa Američanov nerozumie základnej funkcionalite elektromobilov. Bez benzínu sa vraj nepohnú.

Automobilka Ford prezradila, že veľa Američanov nerozumie základnej funkcionalite elektromobilov. Takmer polovica opýtaných si totiž myslí, že potrebujú benzín. Ak v nádrži chýba, tak sa vozidlo vraj nedokáže rozbehnúť.

Túto zaujímavú informáciu nám prezradil nedávno zrealizovaný prieskum, na ktorý upozornil web Teslarati. Čo všetko teda vieme?

Dozvedeli sme sa, že viac ako 40 percent obyvateľov Spojených štátov amerických žije vo veľmi mylnom presvedčení. Do elektromobilov treba podľa nich tankovať spaľovacie palivo, aby dokázali realizovať pohyb z bodu A do bodu B. A to i napriek tomu, že nedisponujú žiadnou nádržou, ale iba batériou.

O aký počet respondentov však ide, nevieme.

Ford: Je tu obrovská medzera

Z nezávislého prieskumu automobilky Ford možno pomerne jednoducho vydedukovať celkom jasný záver. Medzi presvedčením amerických spotrebiteľov o tom, čo elektromobily dokážu, a tým, čo v skutočnosti dokážu, je obrovská medzera. Jednoducho povedané, chýbajú im základné informácie, bez ktorých sú mimo reality.

TIP REDAKCIE
Tesla dosiahla významný míľnik: Tento rok stihla vyrobiť vyše 1 milióna elektromobilov!

Rovnako ale stojí za zmienku, že až 90 percent opýtaných nielen z USA, ale aj Číny a Európy, nepovažuje bleskovo rýchlu akceleráciu a špičkové jazdné vlastnosti za dôležité. Hlavným benefitom osobného auta na elektrinu je podľa nich kvalita karosérie a životnosť konštrukčného prevedenia, v čom by mal vynikať nedávno predstavený kúsok Porsche Taycan.

Total
52
Zdieľaní
Total
52
Zdieľať