spotify

POZOR: Spotify začne kontrolovať či rodinné predplatné využíva skutočne len rodina

Streamovacie služby, akou je aj Spotify, často ponúkajú rodinné plány určené pre viac ľudí. Ich cena je väčšinou nižšia, než ak by si službu zakúpili všetci zvlášť.

Streamovacie služby, akou je aj Spotify, často ponúkajú rodinné plány určené pre viac ľudí. Ich cena je väčšinou nižšia, než ak by si službu zakúpili všetci zvlášť. Toto riešenie je vo svete veľmi populárne, o čom vie aj samotná spoločnosť. Bohužiaľ, takúto ponuku sa mnohí rozhodli zneužiť.

Mnohí používatelia sa rozhodli, že rodinné plány zneužijú, a tak sa na jedno predplatné pripájajú aj kamaráti či úplne cudzí ľudia. Spotify sa preto začal sústreďovať na unikajúce zisky, informoval server UberGizmo. Teraz to vyzerá tak, že prišli na spôsob, ako ľudí porušujúcich pravidlá raz a navždy odhaliť. V ich najnovších pravidlách používania sa totiž objavila zmienka o sledovaní polohy.

Bude nutné dokázať, že bývate na rovnakej adrese

Ako si server CNET všimol, spoločnosť Spotify aktualizovala svoje podmienky používania týkajúce sa zákazníkov s rodinným predplatným. Čas od času vás služba môže požiadať, aby ste jej poskytli informáciu o svojej polohe, čo má dokázať, že vy a vaša rodina bývate spolu. Pri aktivácii rodinného predplatného okrem toho budete musieť doložiť adresu vášho bydliska.

Tieto informácie sú šifrované a upraviť ich môže len zákazník. Informácie o polohe, ktoré budeme zbierať pri rodinnom predplatnom Spotify využíva výlučne na tieto účely,“ priblížil plány hovorca spoločnosti. Ak sa vám tento prístup nebude páčiť, na zrušenie predplatného budete mať 30 dní od zmeny podmienok používania.

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať