Motorola One Zoom oficiálne: 4 fotoaparáty a OLED displej so snímačom odtlačkov

Ďalší člen rodiny Moto One.

1
motorola one zoom
Foto: Motorola

Motorola tohtoročný rad zariadení označený ako One predstavuje postupne. Najskôr tu bol One Vision, potom One Action a teraz One Zoom v duchu hesla to najlepšie na koniec. Teda, ak do konca roka náhodou nespoznáme štvrtý Moto One.

Motorola One Zoom cieli na užívateľov, ktorým sa výbava predchádzajúcich modelov One predsa len trochu málila a boli by si ochotní trochu priplatiť za niečo lepšie. V prvom rade, Motorola One Zoom má veľký 6,4-palcový OLED displej s FHD+ rozlíšením a zabudovaným snímačom odtlačkov.

Spoľahnúť sa tak môžete na kvalitnejšie zobrazenie obsahu spolu s tzv. dokonalou čiernou. Zariadenie poháňa 11nm čipset Snapdragon 675 (GPU Adreno 608 Adreno 612), ktorý nájdeme aj v útrobách modelu Motorola Moto Z4.

motorola One Zoom
Foto: Motorola

Čo sa týka pamätí, Motorola One Zoom dostala 4 GB RAM, 128 GB úložisko a samostatný slot pre microSD kartu, ku ktorému treba pripočítať ďalšie dva sloty pre SIM karty. Konštrukcia zariadenia je vyrobená z lešteného hliníka série 6000. Displej chráni chemicky spevnené 2.5D sklo, zadnú stranu vrstva Gorilla Glass 3. Ťažko teraz povedať, ktoré z riešení je odolnejšie.

Do tela s hrúbkou 8,8 milimetra a váhou 190 gramov sa vtesnala až 4000 mAh batéria s rýchlym 15W nabíjaním (USB-C). V kombinácii s uvedeným procesorom očakávame výbornú výdrž na jedno nabitie. Miesto sa dokonca našlo aj pre 3,5 mm audio rozhranie.

motorola one zoom
Foto: Motorola

Telo je však odolné voči prachu a vode len na úrovni povrchovej ochrany P2i. Škoda, že sa výrobca nepriklonil k vyššiemu IP štandardu. Dobre tiež vyzerá univerzálna foto výbava. Máme tu 48 Mpx fotoaparát (Pixel Binning) s optickou stabilizáciou obrazu a objektívom so svetelnosťou f/1.7.

Druhý snímač má rozlíšenie 8 Mpx, 3-násobné optické priblíženie a optickú stabilizáciu obrazu. Ďalší, tentokrát 16 Mpx fotoaparát vyhotoví širokouhlé zábery v zornom poli 117°. Štvrtý 5 Mpx senzor sa bude starať o hĺbku ostrosti.

TIP REDAKCIE
Čaká nás prekvapenie? Samsung si dal patentovať lietajúci displej!

Nezaostáva ani predná kamera, ktorá má 25 Mpx rozlíšenie. Rovnako ako pri hlavnom fotoaparáte využíva Pixel Binning. Informácie zo štyroch pixelov spojí do jedného väčšieho pixelu.

Zaujímavým spestrením je osvetlené logo výrobcu, ktoré sa nachádza pod fotoaparátmi. Pracuje ako oznamovacia LED-ka pre upozornenia na správy, hovory a tak podobne. Smartfón poháňa operačný systém Android 9 Pie obohatený o známe Moto akcie.

Motorola One Zoom sa predáva od dnes, od 6. septembra za 429 EUR.