mate 30 Pro

Huawei čaká plán B: Mate 30 Pro a Mate X prídu bez Google aplikácií

Celý svet netrpezlivo čaká na moment, kedy budú americké firmy môcť obnoviť obchodnú spoluprácu s gigantom Huawei. Nič také ale zrejme nenastane.

Celý svet netrpezlivo čaká na moment, kedy budú americké technologické firmy môcť obnoviť obchodnú spoluprácu s gigantom Huawei. Keď však zoberieme do úvahy nedávne vyjadrenie Donalda Trumpa, tak sa toho tak skoro nedočkáme. Ak teda vôbec.

USA chcú s čínskym výrobcom nielen spotrebnej elektroniky skončiť na plnej čiare. Preto ho americký prezident neplánuje zahrnúť ani v avizovaných obchodných rokovaniach s Čínou, od ktorých je očakávané, že ukončia čoraz nebezpečnejšiu obchodnú vojnu, píše web Nikkei.

“S Huawei prestávame realizovať biznis. Vo veľmi blízkej dobe zastavím takmer všetko,” prezradil Trump.

Ak teda ešte stále niekto čaká, že Google dostane do predstavenia modelového radu Mate 30 licenciu, je to už podľa všetkého zbytočné. Huawei nezostáva nič iné, ako pristúpiť na svoj plán B, v rámci čoho nahradí operačný systém Android za vlastnú alternatívu HarmonyOS.

TIP REDAKCIE
200 W nabíjanie môže prísť už v polovici tohto roku! Uvedie ho Xiaomi a Oppo

HarmonyOS

Plán B zahŕňa systematický prechod zo súčasného systému na iný. Smartfóny Huawei Mate 30 Pro a skladací Mate X to síce nestihnú, no čo sa týka budúcoročného high-end radu P40, tak s tým by nemal byť absolútne žiadny problém.

Analytici preto predpokladajú, že čínsky gigant stratí celkom slušné zárobky. Ak predsa len začne predávať Mate 30 Pro bez aplikácií a služieb od Google, jeho tohtoročné predaje môžu klesnúť približne o 10 miliónov smartfónov.

Veci zmení až sľubovaný príchod HarmonyOS, ktorý ešte stále nie je v kombinácii s mobilným telefónom pripravený na dennodenné používanie. Nezostáva nám teda nič iné, ako si počkať na dokončenie posledných detailov a príchod prvého podporovaného modelu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať