5G

Huawei zvažuje predaj 5G biznisu. Technológiu zrejme získa západná firma

Huawei zvažuje možnosť, že predá svoj zabehnutý biznis s 5G technológiou. Dostupné informácie ukazujú prstom na bližšie nešpecifikovanú firmu zo západu.

Huawei zvažuje možnosť, že predá svoj zabehnutý biznis s 5G technológiou. Dostupné informácie ukazujú prstom na bližšie nešpecifikovanú firmu, ktorá nepochádza z Ázie, ale zo západu, čiže buď z USA alebo Európy.

Naznačujú to nedávno vyslovené slová z úst zakladateľa čínskeho giganta. Ren Zhengfei sa v obsiahlom rozhovore pre renomovaný web The Economist rozrečnil aj o tom, aký osud môže čakať ich pokročilú infraštruktúru pre vybudovanie mobilnej siete piatej generácie.

Jednou z možností, ktoré vraj momentálne zvažujú, je odpredaj problémového biznisu inej firme. Tá však nemá pochádzať z ázijskej krajiny, ale z americkej alebo európskej. Nič bližšie v týchto dňoch nevieme.

Obchod bude zahŕňať výmenu 5G patentov, zdrojových kódov, licencií a dlhé roky budované hnow-how.

Obchodná vojna

Potenciálny krok Huawei môže súvisieť s obchodnou vojnou medzi Čínou a USA. Keďže kvôli sankciám stratil prístup k americkým technológiám a niektorým kľúčovým trhom po celom svete, nevidí v predaji 5G technológie až tak veľkú prosperitu, ako tomu bolo pred rozpútaním ekonomického konfliktu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať