VIDEO Bugatti Chiron prekonalo ďalší rekord. V Nemecku dosiahlo rýchlosť 490,5 km/h

Bugatti Chiron nepochybne patrí medzi majstrovské diela automobilového priemyslu. Z jeho nového rekordu sa vám zatočí hlava.

Bugatti Chiron nepochybne patrí medzi majstrovské diela automobilového priemyslu. V jeho srdci vrčí 16-valcový motor s objemom 8 litrov a štyri turbodúchadlá, ktoré spoločne produkujú výkon 1 500 koní.

Z predchádzajúcich testov bolo zjavné, že Bugatti dokáže vyrobiť auto, ktoré je schopné dosahovať nemysliteľné rýchlosti. To, že inžinieri pokračujú vo vývoji dokazuje nové video, v ktorom Bugatti Chiron zlomil ďalší rekord, informoval Top Gear. Cieľom automobilky bolo prekonanie mýtickej hranice 300 míľ za hodinu (482,8 km/H). To sa testovaciemu pilotovi podarilo a potiahol to ešte ďalej.

Testovací jazdec Andy Wallace rozbehol Bugatti Chiron na dychberúcich 490,5 km/h, čo si môžete pozrieť aj vo videu nižšie.

Neviem ako vy, no pre mňa je obrovskou rýchlosťou už aj 250 km/h, teda rýchlosť, pri ktorej sa komerčné lietadlá zdvíhajú do vzduchu. Predstava cestovať dvakrát rýchlejšie po vozovke mi preto pripadá ako z iného sveta.

Aby som rýchlosť 490 km/h uviedol do perspektívy – za dobu kratšiu než 1 sekunda s autom prejdete akýkoľvek typ futbalového ihriska. O meranie rýchlosti sa postarali technici z nemeckého technického združenia, TÜV.