Nerobí mu problém ani odbočenie do preplneného pruhu

VIDEO: Takto šoféruje najnovšia verzia autopilota od Tesly

Autopilot je jeden z fenoménov 21. storočia, ktorý sa zlepšuje zo dňa na deň. Riešenie od automobilky Tesla je doslova ukážkovým príkladom.

O autonómnych systémoch sa poslednú dobu píše čoraz častejšie. Nie je sa však ani čomu čudovať. Ide predsa o jeden z najväčších fenoménov 21. storočia, ktorý sa zlepšuje zo dňa na deň. Autopilot od automobilky Tesla je doslova ukážkovým príkladom.

Najnovšia verzia technológie od vizionára Elona Muska nám predviedla, čo dokáže v ostrej akcii. Nielen, že plynulo zmenila pruh, počítač si dokázal hravo poradiť i s celkom hustou premávkou.

Ako je vidieť na krátkom videu nižšie, keď elektromobil objavil voľné miesto, v tom momente aktivoval smerovku a začal pomaličky otáčať volant doprava. Dlho netrvalo a o malú chvíľu bol súčasťou vedľajšieho pruhu, prostredníctvom ktorého vyšiel z americkej diaľnice.

Autentické zábery sa objavili na komunitnom webe Reddit, kde si už po pár hodinách získali pomerne slušnú pozornosť.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Dávajte si pozor na NOVÚ SMS-ku, môžete prísť o peniaze!

Zaujímavé však je, že elektromobily Tesla momentálne dosahujú niečo medzi 2. a 3. úrovňou autonómie. Ako bude teda reagovať verejnosť, keď už čoskoro uvidí v akcii možné maximum? Plnohodnotný autopilot, pri ktorom možno aj spať, je bližšie, než si myslíme.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať