Polícia chce, aby ste videli toto video. 13- ročného chlapca zmietla električka, na vine je telefón!

Video nie je vhodné pre slabšie povahy.

3

Polícia Českej republiky na svojom facebookovom profile nedávno zverejnila varovné video. Zábery pochádzajú z neďalekého Brna, kde len 13-ročného chlapca, ktorého zrazila električka. Podľa zistení polície sa mal chlapec príliš sústrediť na svoj telefón, kvôli čomu si prichádzajú električku nevšimol, informovala česká polícia.

Telefóny sú skvelá vec. Všetky sú vám dostupné 24 hodín, 7 dní v týždni. Stačí zapnúť displej párkrát ťuknúť do displeja a máte prístup k všetkému, čo potrebujete. Má to však aj svoje nevýhody, o čom sa presvedčil len 13-ročný chlapec prechádzajúci po prechode.

Venoval sa viac telefónu než dopravnej situácii a vstúpil priamo pred prechádzajúcu električku. Jej vodič nemal šancu zrážke zabrániť,“ informoval média hovorca českej polície, Bohumil Malášek. Na autentických záberoch je pritom vidieť, ako chlapec dal prednosť jednej súprave, no druhú si už pre oči uprené do displeja telefónu bohužiaľ nevšimol.

Hasiči mali podľa slov polície čo robiť, aby chlapca vôbec vyslobodili. Následne ho záchranári previezli do nemocnice so stredne ťažkým zranením.

Polícia upozorňuje, že telefonovanie, sledovanie hier na telefóne či tablete odvádza pozornosť chodcov a sú pomerne častou príčinou nehôd, ktorých sú účastníkmi. Rovnako nebezpečné je počúvanie hlasnej hudby,“ skonštatoval Malášek.