Nissan s unikátnym výtvorom: Táto golfová loptička sa sama nasmeruje do jamky

Pokiaľ ste fanúšikom golfu, no nedarí sa vám dostať loptičku do jamky, tak práve pre vás je tento unikátny výtvor ako stvorený.

Pokiaľ ste fanúšikom golfu, no nedarí sa vám dostať loptičku do jamky, tak práve pre vás je tento unikátny výtvor ako stvorený. Ako informoval server Digital Trends, spoločnosť Nissan vytvorila “takmer autonómnu” golfovú loptičku, ktorá skončí zakaždým v jamke.

Aby však loptička fungovala ako má, potrebuje externú kameru prepojenú s príslušným softvérom, ktorý sa stará o lokalizovanie cieľovej destinácie, teda jamky. Motor pritom riadi algoritmus fungujúci podľa toho, akým smerom bola loptička prvotne nasmerovaná.

Nástroj na podvádzanie a šikovný marketingový ťah v jednom

Spoločnosť v podstate vytvorila skvelý nástroj na podvádzanie. Samozrejme, pokiaľ je loptička na svojej ceste k jamke nútená výrazne upraviť predurčenú trasu, vaši protihráči neostanú bez podozrenia. Ak ju však upraví len minimálne, tak máte o body postarané.

Na videu nižšie môžete vidieť mladého hráča, ktorý posiela loptičku smerom ďaleko od jamky. Po pár sekundách sa však do hry zapája zabudovaný motor, ktorý si cestu k nej nájde celkom sám.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Dávajte si pozor na NOVÚ SMS-ku, môžete prísť o peniaze!

Prečo sa ale automobilka rozhodla práve pre takýto výtvor? Ide o šikovný marketingový ťah. Loptička je totiž skvelou reklamou na systém ProPilot 2.0, ktorý dokáže primäť vozidlo k zmene jazdného pruhu či ho navigovať k vybranému výjazdu z diaľnice (štýlom, ktorý prezentuje golfová loptička).

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať