Polícia na Instagrame žartovala: Zoznámte sa s policajtkou, stačí zavolať na číslo 158

Polícia SR na svojom Instagramovom účte ľudí nabádala, aby v prípade záujmu o policajtku na obrázku volali na tiesňovú linku 158.

Polícia SR robí kvalitnú a veríme, že aj pedantnú prácu. Aby sa o nej ľudia dozvedeli viac, zbor na sociálnych sieťach FacebookInstagram spravuje vlastné účty, ktoré sleduje takmer 250 000 ľudí. Aktivitou na sociálnych sieťach informujú ľudí o nových poznatkoch z vyšetrovaní, snažia sa identifikovať hľadaných ľudí či zvýšiť povedomie o rôznych nebezpečných situáciách.

Ich najnovší príspevok však spustil vlnu kritiky. Ako server Refresher informoval, na Instagrame sa objavila fotografia príslušníčky policajného zboru, pod ktorou sa nachádzal popis: „Som slobodná, inteligentná, mám zmysel pre humor a hľadám si tvrdého chlapca, ktorému zákony nič nehovoria. Zavolaj mi na 158! Stretneme sa potom bleskovo.

Vo svojom príspevku tak Polícia nabáda ľudí, aby v prípade záujmu o danú slečnu volali na tiesňovú linku určenú pre ľudí, ktorí sú skutočne v núdzi a potrebujú pomoc čo najrýchlejšie. Nebudeme zachádzať do presných zákonov, no takéto niečo je na hranici, minimálne z etického, ak nie bezpečnostného hľadiska.

TIP REDAKCIE
Rusko vyšetruje Netflix, nepáčia sa mu filmy s LGBT tematikou

Polícia po niekoľkých negatívnych komentároch upravila popis článku, kde vysvetlila, že ide o žart. „Kto nepochopil, nech si prečíta náš komentár pod fotkou. A kto ani potom nepochopí, nech sa tedá udá sám na 158… (robíme si srandu z grázlov),“ uvádza sa pri popise fotky.

V komentároch sa následne uvádza: „Robíme si srandu z primitívnych grázlov, ktorí by sa mali ozvať na 158…“.

Za čitateľský tip ďakujeme Patrikovi.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať