Mazda testuje elektrické SUV, jeho karoséria pripomína CX-5

Ďalší konkurent spoločnosti Tesla a jej Modelu X.

0
Záhadné auto
Záhadné auto (Foto: electrek.co)

Príchod prvého auta na elektrickú energiu, ktoré ponesie značku spoločnosti Mazda, je už za dverami. Na nórskych cestách bol spozorovaný záhadný elektromobil s podobou, ktorá pripomína SUVčko CX-5 so spaľovacím motorom.

K autentickým fotografiám sa dostal web Electrek, a to vďaka jednému z jeho čitateľov.

Na záberoch máme jedinečnú príležitosť vidieť osobné vozidlo bez trčiacich výfukov, ktoré je pokryté kamuflážou. Jonathan Rodriguez tvrdí, že pohon nevydával žiadny zvuk, takže sa tu s najväčšou pravdepodobnosťou bavíme o elektrickom riešení. Otázne zostáva už iba to, či o čistom.

Záhadné auto
Foto: electrek.co

Do úvahy tu totiž spadá aj hybrid. Fotografie predsa vznikli v meste, kde býva za bežných okolností aktívny elektromotor. Spaľovanie fosílneho paliva začne prebiehať až vtedy, keď šofér dupne na plyn a prekročí určitú rýchlosť (napr. 60 km/h).

Avizovaný elektromobil

Japonská Mazda už dlhšie avizuje svoj prvý štvorkolesový kúsok na elektrickú energiu. Kvôli neustále sa meniacim plánom ho ale musela zopárkrát odložiť. Najskôr mal prísť v roku 2019, teraz sa pre zmenu hovorí o roku 2020.

Z momentálne prebiehajúceho testovania možno vydedukovať, že novinku spoznáme už čoskoro. Na spustenie predaja si však ešte chvíľu počkáme. K tomu môže dôjsť až o pár mesiacov po oficiálnom predstavení.