Záhadné auto

Mazda testuje elektrické SUV, jeho karoséria pripomína CX-5

Príchod prvého auta na elektrickú energiu, ktoré ponesie značku spoločnosti Mazda, je už za dverami. Na nórskych cestách bol spozorovaný záhadný model.

Príchod prvého auta na elektrickú energiu, ktoré ponesie značku spoločnosti Mazda, je už za dverami. Na nórskych cestách bol spozorovaný záhadný elektromobil s podobou, ktorá pripomína SUVčko CX-5 so spaľovacím motorom.

K autentickým fotografiám sa dostal web Electrek, a to vďaka jednému z jeho čitateľov.

Na záberoch máme jedinečnú príležitosť vidieť osobné vozidlo bez trčiacich výfukov, ktoré je pokryté kamuflážou. Jonathan Rodriguez tvrdí, že pohon nevydával žiadny zvuk, takže sa tu s najväčšou pravdepodobnosťou bavíme o elektrickom riešení. Otázne zostáva už iba to, či o čistom.

Záhadné auto
Foto: electrek.co

Do úvahy tu totiž spadá aj hybrid. Fotografie predsa vznikli v meste, kde býva za bežných okolností aktívny elektromotor. Spaľovanie fosílneho paliva začne prebiehať až vtedy, keď šofér dupne na plyn a prekročí určitú rýchlosť (napr. 60 km/h).

Avizovaný elektromobil

Japonská Mazda už dlhšie avizuje svoj prvý štvorkolesový kúsok na elektrickú energiu. Kvôli neustále sa meniacim plánom ho ale musela zopárkrát odložiť. Najskôr mal prísť v roku 2019, teraz sa pre zmenu hovorí o roku 2020.

TIP REDAKCIE
Čipová kríza zašla priďaleko: Prvá automobilka prestáva montovať airbagy, ďalšie môžu nasledovať

Z momentálne prebiehajúceho testovania možno vydedukovať, že novinku spoznáme už čoskoro. Na spustenie predaja si však ešte chvíľu počkáme. K tomu môže dôjsť až o pár mesiacov po oficiálnom predstavení.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať