Render možnej podoby Huawei Mate 30 Pro

Mate 30 Pro odhaľuje batériu: Novinka od Huawei by mala ponúknuť až 4 500 mAh

Čínskymi sociálnymi sieťami kolujú fotografie, na ktorý je vraj príležitosť vidieť batériu tohtoročného smartfónu Huawei Mate 30 Pro.

Čínskymi sociálnymi sieťami kolujú fotografie, na ktorých je vraj príležitosť vidieť batérie tohtoročného modelového radu Huawei Mate 30. Pokiaľ je to naozaj tak, v oboch prípadoch nastalo mierne zväčšenie kapacít. O akých číslach sa tu teda bavíme?

Ak porovnáme novinky s minuloročnými kúskami Mate 20 a Mate 20 Pro, tak pri lacnejšej verzii high-end smartfónu je reč o 5, zatiaľ čo pri drahšej o 7-percentom zlepšení.

GSMArena ale upozorňuje, že únik treba brať s väčšou rezervou, pretože nevyzerá zrovna najdôveryhodnejšie. Nový Mate 30 by mal podľa neho ponúknuť 4 200 mAh a Mate 30 Pro pre zmenu až 4 500 mAh kapacitu. Teda aspoň také čísla možno vidieť na záberoch zo siete Weibo.

Kapacity batérií
Kapacity batérií

Efektívnejší čipset od Huawei

Okrem väčších akumulátorov sa dočkáme aj technologicky pokročilého čipsetu Kirin 990, ktorý poženie oba smartfóny. Lepšia výdrž na jedno nabitie nie je iba o kapacitách, ale aj o výrobnom procese. A keďže jeho produkciu dostane na starosť spoločnosť TSMC s modernými (7 nm EUV) kapacitami, bude to stáť za to.

TIP REDAKCIE
Microsoft VARUJE: Začal sa šíriť absolútne deštruktívny malvér, vypína celé krajiny!

Preto možno očakávať, že high-end novinka Huawei Mate 30 Pro opäť výrazne predčí konkurenciu. Nám teraz nezostáva nič iné, ako si počkať na oficiálne predstavenie. K tomu podľa všetkého dôjde už 19. septembra.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať