xiaomi

64 Mpx aj 108 Mpx snímače obrazu. Xiaomi chystá nové zariadenia s výkonnými fotoaparátmi

Spoločnosť Xiaomi na konferencii Future Image Technology Communication prezentovala nové technológie zamerané na oblasť mobilnej fotografie.

Spoločnosť Xiaomi na konferencii Future Image Technology Communication prezentovala nové technológie zamerané na oblasť mobilnej fotografie. Publiku výrobca priblížil nové snímače obrazu, ktorými budú vybavené nadchádzajúce smartfóny, informuje XDA.

Xiaomi svoje budúce smartfóny vybaví fotoaparátmi, ktoré budú využívať najnovšie snímače obrazu z produkcie spoločnosti Samsung. Ide o typy Samsung ISOCELL GW1, o ktorých sme informovali v máji.

Snímačom obrazu s veľkosťou 1/1,7″, 64 Mpx rozlíšením a pixelmi veľkými 0,8μm by mal byť vybavený nový smartfón z cenovo dostupnejšej triedy značky Redmi. Očakáva sa, že sa na trhu objaví niekedy v poslednom štvrťroku 2019.

redmi
Foto: XDA

Smartfón by mal produkovať 16 Mpx fotografie, a to pomocou metódy Pixel Binning, ktorá spojí informácie zo susediacich štyroch pixelov do jedného tzv. super pixelu.

Pokiaľ by Pixel Binning uplatňovaný nebol, o čom ale pochybujeme, fotky zo smartfónu by mali rozlíšenie 9248 x 6936 pixelov a veľkosť okolo 20 MB. Takúto fotku by sme si mohli vytlačiť ako plagát o veľkosti 2,44 x 3,26 metra (72 dpi).

TIP REDAKCIE
ZOH 2022 v Číne: Krajiny sa obávajú špionáže, odporúčajú používanie jednorazových telefónov

Novinka od Redmi by mala okrem toho ponúknuť optické priblíženie, širokouhlý fotoaparát a dodatočný senzor pre presnejšie rozostrenie pozadia pri snímaní v režime portrétu.

108 Mpx

Aby toho nebolo málo, spoločnosť Xiaomi tiež zverejnila ukážku pre nový model smartfónu z kategórie Mi. Nepôjde teda o model od Redmi, ale priamo od Xiaomi. Malo by ísť o prvý smartfón na svete so 108 Mpx fotoaparátom.

xioami
Foto: XDA

Zatiaľ nie je známe, o aký konkrétny typ pôjde. Povráva sa však o novej generácii vlajkového modelu Mi Mix, ktoré od začiatku patria k tomu najlepšiemu z dielne Xiaomi. Výrobca si pri nich zakladá na bohatej hardvérovej výbave a perfektnom dizajne.

Tento model však nebude patriť do cenovo dostupnej kategórie, aj keď bude zrejme lacnejší ako konkurencia. Necháme sa prekvapiť, čo nasledujúce týždne a mesiace prinesú.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať