p30

Zmena kurzu? Hongmeng OS nie je určený pre smartfóny, hovorí viceprezidentka Huawei

Viceprezidentka a členka predstavenstva spoločnosti Huawei Catherine Chen oznámila novinárom v belgickom Bruseli, že Hongmeng OS nie je určený pre smartfóny

Viceprezidentka a členka predstavenstva spoločnosti Huawei, Catherine Chen, oznámila novinárom v belgickom Bruseli, že operačný systém Hongmeng nie je určený pre smartfóny. OS Android je podľa nej stále „voľbou číslo jedna“.

Informuje o tom na základe správy čínskej štátnej tlačovej agentúry web The Verge, ale aj ázijská odnož portálu MashableHongmeng OS bol pritom považovaný za náhradu operačného systému Android, ku ktorému mal Huawei stratiť prístup na základe obmedzení zo strany americkej vlády.

Donald Trump totižto zakázal americkým spoločnostiam obchodovať s čínskou firmou Huawei, čo sa malo po uplynutí prechodného obdobia týkať aj firmy Google. Podľa posledných správ však americká administratíva obmedzenia zmierni a americké firmy budú môcť na základe licencie obchodovať s Huawei aj naďalej.

Podľa Catherine Chen bol Hongmen OS vo vývoji už dlho predtým, ako sa začalo hovoriť o potencionálnej náhrade za OS Android. Určený je pre priemyselné využitie a pre internet vecí, nie pre smartfóny.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Motorola Moto G200 5G: Smartfón s najlepším pomerom ceny a výkonu?

Či výrobca otočil kurz na podnet uvoľnených sankcií USA môžeme len predpokladať.

Andrew Williamson, viceprezident Huawei Technologies pre agentúru Reuters v júni uviedol, že pracujú na potencionálnom spustení OS Hongmeng, ktorý nahradí OS Android. Ďalej povedal, že nový systém testujú prevažne v Číne.

Nový operačný systém dokonca dostal aj približný dátum spustenia. V Číne sa tak malo udiať koncom tohto roka a na medzinárodnej úrovni v roku 2020. V Európe a ďalších častiach sveta mimo Číny sa mal nový operačný systém nazývať ako Ark OS.

Neskôr k nemu pribudlo ďalšie možné pomenovanie – Harmony OS. Huawei s v EU zaregistroval ochrannú známku s týmto pomenovaním.

Zmätok? Určite áno. Ak by sa všetko vrátilo do starých koľají, bolo by to asi najlepšie riešenie pre Huawei, Google a hlavne spotrebiteľov. Ďalší vývoj situácie budeme sledovať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať