Slovenský ESET opäť svetový: Objavil vážnu zraniteľnosť vo Windows 7

Slovenský ESET upozornil na vážnu chybu v systéme Windows 7. Zareagoval na ňu aj Microsoft, no stalo sa to dosť rýchlo? Podľa všetkého….

Žijeme vo svete, ktorý je plný technologických vylepšení a zaujímavých softvérových noviniek. Zároveň sa však vo svete pohybujú aj ľudia, ktorí chcú využiť rôznych chýb a zraniteľností, ktoré sú súčasťou mnohých systémov.

Jedným z nich je aj starnúci, no stále nesmierne populárny Windows 7. Vďaka poctivej práci slovenského ESETu je však o jeden problém menej.

Bezpečnostný tím ESETu totiž odhalil chybu v ovládači jadra win32k.sys, pomocou ktorej mohli útočníci získať kontrolu nad systémovými oprávneniami. S novinkou prišiel server Lupa.cz, neskôr sa o ňu podelil aj sám ESET.

TIP REDAKCIE
Šialená letná zľava: Windows 10 za 9,62 €!

Podstatou tohto incidentu je skutočnosť, že spustením bežnej aplikácie na staršom systéme Windows bez patričnej záplaty win32k.sys je útočník schopný získať najvyššie systémové oprávnenia a úplne tak ovládnuť napadnuté zariadenie,“ opisuje závažnosť zraniteľnosti technický riaditeľ českej pobočky ESETu, Miroslav Dvořák, v rozhovore pre server Lupa.

Windows 7 je stále obľúbený

Windows 7 stále patrí medzi jednu z najobľúbenejších a najrozšírenejších verzií operačného systému od Microsoftu. Americký gigant už síce mal na vážnu chybu zareagovať, no to dalo útočníkom dosť času na to, aby ju zneužili, a to hlavne vo východnej Európe.

Ak teda ešte stále používate počítač či notebook s Windows 7, nezabudnite vyhľadať aktualizácie a pri prvej možnosti ich aj nainštalovať.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať