POZOR: Slováci sa nechali nachytať. Falošná aplikácia sľubuje aktualizáciu Samsung telefónov

Na Google Play aj dnes nájdete mnohé aplikácie, ktorých cieľom nie je nič iné, ako oklamať ľudí a slušne na tom zarobiť.

Na Google Play aj dnes nájdete mnohé aplikácie, ktorých cieľom nie je nič iné, ako oklamať ľudí a slušne na tom zarobiť. Je to problém, ktorý Google aktívne rieši, no sem-tam sa stane, že mu pár aplikácií prekĺzne pomedzi prsty.

Takou aplikáciou je aj aplikácia „Aktualizácie pre Samsung,“ ktorá sa stále nachádza v Google Play, upozorňuje analýza spoločnosti CSIS Security Group.

Sľubuje aktualizácie, zobrazuje reklamy

Aplikácia používateľom sľubuje rýchlejšiu aktualizáciu operačného systému. Po inštalácii však pochopiteľne okrem zobrazovania reklám nerobí nič iné. Najhoršie na tom je to, že si ju stiahlo už viac ako 10 miliónov ľudí, medzi ktorými sú aj Slováci.

Nachytať sa nechali aj Slováci. Zdroj: Google Play

Zjavné je to aj z hodnotení, medzi ktorými sa zobrazujú aj tie slovenské.

Falošná aplikácia je stále dostupná v Google Play

Aplikácia okrem zobrazovania reklám ponúka aj niekoľko platených „služieb“. Tak napríklad, za 35 dolárov môžete mať prístup k novým aktualizáciám po celý rok. Falošná aplikácia zároveň ponúka možnosť odomknutia zamknutej SIM karty za 20 dolárov. No nekúp to.

Takto zjavne falošným aplikáciám nejde o nič iné, ako o peniaze. Používateľom nedávajú nič z toho, čo sľubujú. Google musí dávať na podobné prípady väčší pozor. Aplikácia sa totiž ešte v čase písania tohto článku ešte stále dá stiahnuť.