VIDEO: Čína dokončuje 1 800 km železnicu. Ročne prenesie až 200 miliónov ton uhlia

Čína má rozrobených hneď niekoľko veľkých projektov. Okrem nového letiska by mala už čoskoro začať fungovať i nová koľajnicová trasa.

Čína má rozrobených hneď niekoľko megalomanských projektov. Okrem nového letiska pri meste Šanghaj by mala už čoskoro začať fungovať i nová železničná trať, cez ktorú budú prebiehať transporty obrovského množstva vyťaženého uhlia.

Projekt nesie názov Menghua railway a pôjde o najdlhšiu čínsku trasu na prepravu fosílneho paliva. Prevádzka by mala odštartovať niekedy koncom tohto roka, píše web GlobalTimes. Počíta sa síce s októbrom, no iba vtedy, ak pôjde všetko podľa plánov.

Strategická železnica začína v strednom Mongolsku na severe Číny, kde prebieha ťažba, a končí až na jej juhu. Konkrétne v oblasti Jiangxi. Jej celková dĺžka dosiahne 1 800 kilometrov a ročné kapacity zase šialených 200 miliónov ton nákladu.

Dôležitou súčasťou ambiciózneho projektu je aj viac ako 5 kilometrov dlhý most, ktorý sa tiahne ponad miestnu rieku Hanjiang. Podobne zaujímavých úsekov nájdeme ale podstatne viac, o čom svedčia i nedávno publikované zábery. Viac už na videu nižšie.

TIP REDAKCIE
Facebook zarobil na reklame 29 miliárd dolárov, opäť si kopol do Apple
Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať