Koncept elektromobilu so značkou Bentley

Takto by mal vyzerať elektromobil Bentley. Ponúkne AI, 700 km dojazd aj luxus

Ako bolo avizované, sa aj stalo. Výrobca luxusných automobilov predstavil svoju víziu neďalekej budúcnosti. Toto je Bentley EXP 100 GT.

Ako bolo avizované, tak sa aj stalo. Výrobca luxusných automobilov, Bentley, predstavil svoju víziu neďalekej budúcnosti, v rámci čoho sme sa dočkali konceptu elektromobilu s umelou inteligenciou a luxusnou výbavou. EXP 100 GT je príkladom toho, ako by malo vyzerať portfólio Bentley okolo roku 2035.

K tejto výnimočnej udalosti došlo pri príležitosti osláv 100. výročia spoločnosti. Renomovaná automobilka zo Spojeného kráľovstva tak celému svetu ukázala, ako si predstavuje autá o viac ako dekádu neskôr.

Bentley EXP 100 GT

Karoséria konceptu EXP 100 GT má aj napriek drobným futuristickým prvkom DNA značky Bentley. Už od prvého pohľadu je teda jasné, s akým vozidlom máme česť, a to z takmer akéhokoľvek uhla pohľadu.

To najzaujímavejšie sa skrýva v interiéri a v útrobách elektromobilu, ktoré okrem iného okupuje i neurónová sieť. Novinka dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h iba za 2,5 sekundy a naplnenie 80 percent batérie potrvá smiešnych 15 minút. Plná kapacita vie navyše ponúknuť dojazd až 700 kilometrov.

Interiér novinky od Bentley
Interiér novinky od Bentley

Úloha umelej inteligencie tu tkvie v zabezpečovaní vysokého používateľského komfortu. S pomocou dát zo senzorov vie napríklad zistiť, aké majú telá pasažierov teploty, a podľa toho prispôsobuje klímu v interiéri.

Rovnako má ale prehľad aj o pohybe ich očí alebo stave krvného tlaku. Jedno jej pomáha s cielením zobrazovania informácií a druhé pre zmenu s prispôsobovaním osvetlenia interiéru.

TIP REDAKCIE
Squid Game je hit: Netflix vraj rozprávkovo zbohatol, takú sumu nečakali ani oni!

OLED displeje

Futuristický interiér tvorí kombinácia luxusných materiálov, LED osvetlenia a OLED displejov. Ak však budete hľadať tradičné ovládacie prvky, tak zostanete sklamaní. Koncept od Bentley sa vo väčšine prípadov ovláda buď prostredníctvom dotykovej interakcie so samotným interiérom alebo cez gestá rúk. Budúcnosť tkvie v minimalizme.

Interiér novinky od Bentley
Interiér novinky od Bentley

Simulovanie okolia

EXP 100 GT využíva displeje, osvetlenie a senzory v jeho karosérii na to, aby dokázal priamo v interiéri simulovať bezprostredné okolie. Pasažieri budú môcť vďaka tejto zaujímavej funkcionalite cítiť vôňu lesa a na paneloch sa zobrazia farby, ktoré pripomínajú prostredie okolo nich. Všetko aj napriek tomu, že sa práve nachádzajú v zatvorenom a idúcom aute.

Viac informácií a vizuálnych materiálov nájdete na oficiálnom webe vízie automobilky. O príchode na spotrebiteľský trh zatiaľ nepadlo ani jedno slovo.

Total
26
Zdieľaní
Total
26
Zdieľať