Aplikácia DeepNude

To bolo rýchle: Kontroverzná aplikácia, ktorá vyzliekala ženy, skončila

Aplikácia DeepNude, ktorá ponúkala nezvyčajnú funkcionalitu, už nie je viac dostupná. Tvorcovia sa nakoniec rozhodli, že ju prestanú poskytovať.

Aplikácia DeepNude, ktorá ponúkala nezvyčajnú funkcionalitu, už nie je viac dostupná pre širokú verejnosť. Keďže umožňovala vyzliecť ženu z plaviek alebo spodného prádla, vytvorila obrovskú vlnu kontroverzie. Tvorcovia sa preto nakoniec rozhodli, že ju prestanú poskytovať.

Aj keď bola dostupná niekoľko mesiacov pred samotným vypnutím, najväčšiu pozornosť si získala po tom, čo o nej web Motherboard publikoval obsiahly článok. K tomu došlo len pred niekoľkými dňami. Dlho však netrvalo a bol z nej viral, ktorého sa tvorcovia aplikácie z Estónska doslova zľakli.

Okrem fanúšikov sa totiž začalo objavovať aj čoraz viac odporcov. A to viedlo až k tomu, že museli DeepNude odstrániť z webu.

Výsledok práce DeepNude
Výsledok práce DeepNude

Práca umelej inteligencie, na ktorej aplikácia stála, bola jednoducho tak dokonalá, že by ju odlíšil od reality iba málokto. Ak jej niekto poskytol fotografiu ženy v plavkách alebo spodnom prádle, vedela ju až strašidelne realisticky vyzliecť. Predtým iba zanalyzovala telo a na základe nadobudnutých dát vytvorila podobu zakrytých častí tela. Všetko v priebehu niekoľkých sekúnd.

TIP REDAKCIE
Nad Slovenskom je jedovatý oblak: SHMÚ hovorí o tom, čo nás čaká

Upravenú fotografiu DeepNude síce označovala ako falzifikát, no stále to nestačilo, pretože to bolo možne hneď viacerými spôsobmi obísť. Ak mal niekto nadpriemerné technické zručnosti, mohol niekomu spraviť nemalú hanbu.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať