Tank M1 Abrams

Drony na kolesách: Americká armáda ide testovať diaľkovo ovládané bojové vozidlá

Armáda Spojených štátov amerických oznámila, že už v priebehu nadchádzajúceho roka začne s ostrým testovaním diaľkovo ovládaných vozidiel.

Armáda Spojených štátov amerických oznámila, že už v priebehu budúceho roka začne s ostrým testovaním diaľkovo ovládaných vozidiel. Cieľ tohto procesu bude spočívať aj v demonštrácii pokročilých bezdrôtových technológií a ich možností využitia na bojovom poli.

Vďaka ich aplikácii v praxi sú operátori bojovej techniky mimo potenciálneho ohrozenia života, pretože ju ovládajú zo vzdialeného miesta. Nie z toho, kde prebieha akcia. Hovoríme tu teda o akýchsi dronoch na kolesách.

Ako informuje The Verge, prvá fáza testovania prebehne v americkom Colorade, a to za využitia šiestich vozidiel. Dve sú určené pre operátorov a štyri zase pre vzdialené ovládanie. V prvom prípade je reč o vozidle s názvom MET-D a v druhom s názvom RCV, ktoré stojí na platforme M113.

Druhá fáza má dokopy zahŕňať až 14 bojových vozidiel. Okrem šiestich kúskov MET-D sa jej na území Európy zúčastní aj osem kúskov RCV. Tretia bude podobná. Rozdiel tkvie iba v tom, že štyri ľahké verzie RCV nahradia ťažké.

TIP REDAKCIE
POZOR: Slovákom chodí mimoriadne nebezpečný email. Môžete prísť o tisíce! (FOTO)

Vývoj trvá už niekoľko rokov

Vývoj nevyhnutných bojových technológií trvá už niekoľko rokov a ešte stále nie je dokončený. Spustenie testovania ale naznačuje, že k tomu už čoskoro dôjde. Cieľom výskumníkov je totiž okrem demonštrácie možností aj odstránenie posledných chýb a nedokonalostí, čo v drvivej väčšine prípadov prebieha priamo v teréne.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať