iPhone 4s

Apple sprístupnil pre staré iPhony a iPady novú aktualizáciu, ktorá opravuje GPS

Majitelia starších iOS zariadení majú k dispozícii nový aktualizačný balíček. Jeho hlavná úloha spočíva v odstránení problému s GPS.

Majitelia starších iOS zariadení majú k dispozícii nový aktualizačný balíček. Jeho hlavná úloha spočíva v odstránení problému, ktorý súvisel s korektným fungovaním GPS navigácie. Nainštalovať si ho môže dokonca aj ten, kto vlastní staručký iPhone 4s.

Aktualizácia nesie dve rôzne označenia. Všetko závisí iba od toho, pre aký model alebo mobilné zariadenie je určená.

iPhone 5 dostal iOS 10.3.4, na iOS 9.3.6 sa pre zmenu môže tešiť iPhone 4s, prvá generácia iPadu mini a tretia generácia klasického iPadu. Kúskov iba čisto s Wi-Fi konektivitou sa problém netýkainformuje The Verge. Netreba preto nič inštalovať.

Problém je vo svete známy ako Week Number Rollover. Ide o komplikáciu, ktorá môže ovplyvniť korektné fungovanie GPS konektivity (správne zobrazovanie času, dátumu) staršej spotrebnej elektroniky vrátane smartfónov alebo tabletov. Aby teda k niečomu takému nedošlo, jej výrobcovia sprístupňujú v rámci preventívnych opatrení softvérové aktualizácie. Podobný krok teraz spravilo aj jabĺčko.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Bitcoin naberá na sile. Jeho cena sa blíži k rekordnému maximu!
Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať