xiaomi

Xiaomi už nepripraví nové generácie smartfónov Mi Max a Mi Note

Spoločnosť Xiaomi má v ponuke nesmierne množstvo rôznych produktov, „xy“ smartfónov nevynímajúc. Okrem radu Mi tu je dcérska značka Redmi.

Spoločnosť Xiaomi má v ponuke nesmierne množstvo rôznych produktov, „xy“ smartfónov nevynímajúc. Okrem radu Mi tu je dcérska značka Redmi alebo cenovo dostupný Poco Phone.

Xiaomi má v portfóliu aj smartfóny, ktoré majú vďaka svojim obrovským displejom bližšie skôr k tabletom. Ide o dobre známe zariadenia Mi Max a Mi Note. Posledný model Mi Max bol predstavený vlani, Mi Note zase pred dvoma rokmi.

Jeden zo zakladateľov spoločnosti, Lei Jun, na sociálnej sieti Weibo informuje, že tento rok nové generácie týchto smartfónov neuvidíme. V konečnom dôsledku ich ale nemusíme uvidieť vôbec.

xiaomi
Xiaomi Mi Note 2 z novembra 2016

Veľká obrazovka dnes nie je vo svete smartfónov ničím výnimočným. Množstvo zariadení má 6-palcovú a často ešte väčšiu uhlopriečku, ktorá je navyše spojená s užším a vyšším pomerom strán 18(+):9. Napr. v prípade Sony Xperia 1 či Motorola One Vision môžeme hovoriť o pomere strán 21:9.

Smartfón s ešte väčším displejom začína strácať zmysel. Už tie súčasné sú na hrane v súvislosti s dostatočne komfortným používaním a manipuláciou. Obzvlášť, ak má užívateľ menšie ruky. Veľká obrazovka jednoducho patrí tabletu.

TIP REDAKCIE
POLÍCIA REAGUJE: Nemieni tolerovať online šikanu, má ostrý odkaz pre Tarabu!

Xiaomi svoj vývoj zacieli smerom k cenovo dostupnejším vlajkovým lodiam z kategórie Mi, smartfónom Mi Mix, ktoré oslovujú náročnejšiu klientelu aj svojim jedinečným dizajnom a k úplne novej značke CC.

CC je novým radom smartfónov v portfóliu Xiaomi, ktorým chce výrobca osloviť mladú generáciu. Miernym zoštíhlením ponuky výrobca ani zákazníci neutrpia. Skôr naopak.

Total
27
Zdieľaní
Total
27
Zdieľať