Xiaomi Mi9 so selfie foťákom v displeji

Xiaomi o foťáku v displeji: Takto funguje naša revolučná novinka!

Xiaomi nám začiatkom týždňa predviedol jednu zo svojich veľkých inovácií. Až doteraz však nebolo jasné, ako selfie fotoaparát v displeji vôbec funguje.

Xiaomi nám začiatkom týždňa predviedol jednu zo svojich veľkých inovácií. Inžinieri z radov spoločnosti umiestnili selfie fotoaparát priamo pod zobrazovací panel smartfónu Mi 9 a tým pádom sa zbavili výrezu aj diery. Až doteraz však nebolo jasné, ako to vlastne funguje.

Veci sa zmenili až o pár dní neskôr. A to vďaka viceprezidentovi výrobcu, ktorý na sociálnej sieti Twitter zverejnil hneď niekoľko kľúčových detailov o novej technológii.

Z čerstvo dostupných informácií vyplýva, že systém Xiaomi tvorí takzvané nízko reflektívne sklo s vysokou priepustnosťou. Práve vďaka nemu je možné, aby do snímaču predného fotoaparátu prenikalo dostatok svetla. Bez neho by teda toto moderné riešenie nemohlo fungovať.

Špeciálne sklo ale zároveň slúži i ako objektív. Keď bude chcieť používateľ vyhotoviť selfie záber, miesto, kde sa nachádza snímač, začne byť po zapnutí aplikácie fotoaparátu okamžite transparentné. Preto prestane displej v danej lokalite svietiť. Počas demonštrácie bola jeho vrchná časť celá čierna.

TIP REDAKCIE
Apple AirPods 3 lákajú na priestorový zvuk a lepšiu výdrž, ANC však chýba
Xiaomi Mi9 so selfie foťákom v displeji
Porovnanie s dnešným riešením

Spoločnosť Xiaomi zároveň podotýka, že im táto technológia umožnila zvýšiť kvalitu fotografií. Keďže nemuseli brať do úvahy veľkosť senzora, siahli po takej možnosti, akú by za bežných okolností nevyužili. To je však všetko, čo momentálne vieme.

Total
39
Zdieľaní
Total
39
Zdieľať