Vstávajú z mŕtvych? Úlohy Google získavajú zaujímavé vylepšenia

V každej diskusii týkajúcej sa najmenej používaných služieb od Google sa s istotou aspoň letmo spomenie aplikácia Úlohy Google.

V každej diskusii týkajúcej sa najmenej používaných služieb od Google sa s istotou aspoň letmo spomenie aplikácia Úlohy Google, ktorú záujem ľudí donedávna obchádzal pomerne veľkým oblúkom. Práve to sa však Google rozhodol zmeniť, informuje Android Police.

Ako sme už avizovali v úvode, Úlohy Google až donedávna neboli príliš populárne a ani ich tvorca sa im nijak extrémne nevenoval. Keď sa však dni Inboxu (experimentálna aplikácia od Google) chýlili ku koncu, aplikácia zameraná na vytváranie zoznamov úloh začala získavať značné množstvá zaujímavých vylepšení.

TIP REDAKCIE
Snapdragon 8 Gen 1 prekonal v teste AnTuTu hranicu 1 milióna bodov

Čo prináša verzia 1.6?

Inak tomu nie je ani v prípade verzie 1.6, ktorá do aplikácie prináša vylepšenia používateľského rozhrania (UI) a UX (aspekt ľudskej interakcie s určitým systémom – rozhranie, grafika, dizajn či fyzická interakcia).

Zmena dizajnu tlačidla

Prvou povšimnuteľnou zmenou je zjednodušenie dizajnu tlačidla slúžiaceho na pridávanie úloh. Široký ovál po novom nahradí jednoduchý kruh obsahujúci ikonu “+” (viď. obrázok nižšie).

Android Police

Vytváranie úloh priamo z domovskej obrazovky

Ďalším vítaným vylepšením je implementácia zástupcu aplikácie, prostredníctvom ktorého môžete vytvoriť nové úlohy priamo z domovskej obrazovky, čiže sa nemusíte obťažovať otváraním aplikácie.

Android Police

Interakcia s Fotkami Google

Poslednou výraznou zmenou je interakcia služby s Fotkami Google. Sekcia Zdieľanie vo Fotkách Google po novom obsahuje ikonu, ktorá automaticky skopíruje URL vybraných fotografií do novej úlohy.

Všetky vybrané fotografie sú teda schované pod jedným odkazom, čo znamená, že nemáte k dispozícii možnosť náhľadu (fotografie si bez otvorenia odkazu nemôžete prezrieť). Práve tento nedostatok sa však Google pokúsi napraviť v budúcej aktualizácii.

Android Police

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať