gmail

Dynamické e-maily sa od budúceho mesiaca môžu zobraziť aj vo vašej schránke

Takzvané dynamické e-maily boli, resp. ešte stále sú dostupné len pre firemných zákazníkov, ktorí využívajú spoplatnený balíček služieb G Suite.

Takzvané dynamické e-maily boli, resp. ešte stále sú dostupné len pre firemných zákazníkov, ktorí využívajú spoplatnený balíček služieb G Suite. Od 2. júla sa však dynamická pošta môže objaviť aj v schránke bežného užívateľa. Google funkciu sprístupňuje plošne, informuje Engadget

Dynamické e-maily nebudú mať ďaleko od tých klasických. Len budú viac interaktívnejšie a intuitívnejšie. Takáto pošta bude založená na technológii AMP, s ktorou ste sa už pravdepodobne stretli napríklad po kliknutí na internetový odkaz, ktorý vás presmeroval na článok alebo iný obsah na webe. AMP (Accelerated Mobile Pages) výrazne optimalizuje vykresľovanie a načítavanie webového obsahu.

Načítavanie AMP stránky môže byť oproti klasickým formátom 4x rýchlejšie, a to pri oveľa nižšej dátovej náročnosti. Ak niekedy v budúcnosti obdržíte elektronickú poštu vo formáte AMP, veľa úkonov dokážete vykonať bez toho, aby ste museli opustiť otvorenú konverzáciu alebo priečinok doručenej pošty.

Pokiaľ bude súčasťou konverzácie napríklad formulár, jednoducho ho vyplníte priamo v správe bez toho, aby ste si ho museli otvárať v prehliadači alebo v niektorej aplikácii. Rovnako sa bude dať priamo reagovať na na textové dokumenty zo služby Dokumenty Google.

dynamicke emaily

Zlepší sa aj prezeranie obrázkov a fotografií, ktoré sa zobrazia v prehľadnej galérii. Dynamické prvky sa budú dať využívať pri rezerváciách hotelov, potvrdzovaní pozvánok a ďalších náležitostiach typických pre elektronickú komunikáciu.

Dynamické e-maily majú dve (dočasné) nevýhody. Prvou je, že sa budú týkať len webového rozhrania Gmail. Mobilná aplikácia ich nezobrazí. Aspoň zatiaľ. Druhou nevýhodou je, že takéto e-maily nemôže ani zďaleka odosielať každý. Prijímať však áno.

TIP REDAKCIE
Google Disk bude bezpečnejší: Spoločnosť obmedzí prístupy aplikácií tretích strán

Google si musí najskôr na odosielateľov posvietiť. Preverí ich pravidlá pre ochranu osobných údajov a bezpečnosť vo všeobecnosti. AMP maily tak budú zo začiatku devízou len veľkých spoločností a partnerov ako BookingPinterestFreshworks a niekoľko ďalších. Postupne ale majú pribúdať.

Netreba preto očakávať, že v blízkej budúcnosti vašu Gmail schránku zaplavia nové dynamické e-maily. Skôr budú výnimkou.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať